Fryzury

Który kolor blond wybrać i jak o niego dbać?

Niemalże każda kobieta przynajmniej raz w życiu chciała mieć kolor blond na włosach. W końcu kojarzy się on ze zmysłowością i kobiecością. Włosy w takim kolorze podkreślają urodę i dodają seksapilu. Dzisiaj można wybierać spośród masy różnych odcieni blondu, a fryzjerzy wręcz prześcigają się w kolejnych ciekawych propozycjach dla klientek

W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania i szereg przydatnych wskazówek.

Komu pasuje kolor blond?

Jasne blond włosy stały się tak bardzo popularne za sprawą Marylin Monroe, która do dziś uchodzi za symbol kobiecości. Co ciekawe, naturalny kolor włosów aktorki był ciemny. Nie zmienia to jednak faktu, że każda kobieta choćby raz w życiu chciałaby sprawdzić, czy odcienie blondu są dla niej i jak sama by się czuła w takiej fryzurze. Mawia się, że taki kolor nie każdemu pasuje, jednak warto zwrócić uwagę na ogromną paletę odcieni. Daje to z milion możliwości i pod okiem doświadczonego fryzjera na pewno uda się uzyskać wymarzony efekt. Należy jednak pamiętać, że blond wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Jak dobrać kolory blondu do urody?

Zanim zdecydujemy się na radykalną zmianę koloru, to kluczowe jest dopasowanie odcienia włosów do urody, co wcale nie jest proste. Jeśli sama tego nie potrafisz zrobić, to w profesjonalnym salonie fryzjerskim możesz liczyć na wskazówki. Kolor blondu powinien współgrać z karnacją i kolorem oczu. Na wstępie warto ocenić odcień skóry, który może być ciepły lub chłodny. Generalna zasada mówi, że chłodne odcienie blondu są do skóry chłodnej, zaś ciepły blond dobiera się do skóry w odcieniu ciepłym. Szczegółowo wygląda to następująco:

  • Jaki odcień blondu wybrać przy ciepłym odcieniu skóry?

Ciepły odcień skóry:

– cera jasna, ale o ciepłej tonacji;

– oczy piwne, zielone lub niebieskie;

– naturalne złote refleksy na włosach;

– piegi.

Jeśli jesteś posiadaczką ciepłego odcienia skóry, to wybierz ciepły blond. Ciepły odcień skóry może być lekko żółtawy, oliwkowy lub brzoskwiniowy. Taki typ urody to również ciemne oczy i brwi. Ciemniejsze blondy – miodowe, ciepłe, złote, bursztynowe, karmelowe i słoneczne podkreślą urodę, w tym kolor oczu. Blondy, który mają w sobie ciepły odcień, nie będą się kłócić z kolorem cery. Mało tego, będą one też idealne dla wszystkich kobiet, które zmagają się z zaczerwienioną skórą i pękającymi naczynkami. Ciepłe blond odcienie ukryją zaczerwienienia, a do tego sprawią, że uroda będzie delikatniejsza. Co więcej, przy takich włosach nie będzie wymagany zbyt mocny makijaż.

  • Jaki blond wybrać przy chłodnym odcieniu cery?

Chłodny typ urody:

– jasna cera (porcelanowa) o różowawym zabarwieniu;

– czy błękitne lub ciemnobrązowe (nie piwne);

– chłodny naturalny kolor włosów.

Chłodne zabarwienie skóry charakteryzuje się delikatnie różowym pigmentem. Kobiety o chłodnym typie urody mogą mieć cerę niemalże porcelanową, jak i ciut ciemniejszą. Jeśli chodzi o kolor oczu, to przeważnie są one zielono-brązowe, niebieskie, zielone lub szare. Takie panie powinny wybierać chłodne blondy, gdyż ciepłe mogą im po prostu dodać lat. Jeśli chodzi o paletę kolorystyczną, to wybór jest ogromny – piaskowy, platynowy, stalowo-szary i nie tylko. Zimny blond podkreśla kolor cerę. Takie odcienie są również bardzo modne, co można zauważyć, śledząc trendy. Delikatna uroda i jasne oczy w połączeniu z bardzo jasnymi włosami prezentuje się przepięknie. Przy chłodnym zabarwieniu skóry naturalny blond nie jest wskazany.

Odcień blondu a karnacja

  • cera bardzo jasna lub porcelanowa

Cera bardzo jasna, niemalże porcelanowa będzie dobrze współgrać z najjaśniejszymi, chłodnymi odcieniami blondu, w tym też z platyną. Warto pamiętać, by brwi miały kolor odrobinę ciemniejszy niż włosy.

  • cera jasna

Kobiety o jasnej cerze, które mają jasne oczy, powinny nosić chłodne odcienie szampana. Modny blond wpadający w szarość również będzie odpowiedni. Fryzjerzy podkreślają, że przy takim odcieniu warto od czasu do czasu stosować fioletowy szampon, który wyeliminuje problem żółtych pigmentów.

  • cera złota

Jeśli szybko się opalasz, Twoja cera jest w ciepłym odcieniu i masz zielone, niebieskie albo jasno-brązowe oczy, to idealnym kolorem będzie dla Ciebie słoneczny, złoty odcień blondu. Przy takiej cerze fryzjerzy również polecają refleksy w różnych odcieniach – dzięki temu złoty blond będzie prezentować się jeszcze lepiej.

  • cera oliwkowa

Kobiety o ciemnej karnacji również mogą nosić blond – oczywiście pod warunkiem, że będzie dobrze dobrany. Należy zaznaczyć, że bardzo jasne odcienie nie będą tu odpowiednie, za to ciemny blond jak najbardziej. Warto zwrócić uwagę na odcienie karmelu. W przypadku cery oliwkowej sprawdzi się też sombre i ombre. Taki efekt jest kompromisem – jeśli nie masz odwagi na radykalne zmiany, to warto zacząć od ombre lub refleksów blond.

Farby do włosów w kolorze blond – jak odczytać oznaczenia?

Jeśli zastanawiasz się, czy farba do włosów blond to odcień ciepły, czy zimny, to zwróć uwagę na następujące wskaźniki:

– Pierwsze cyferki, te przed kropką, przecinkiem lub myślnikiem to poziom kolorystyczny. Wskazuje on na to, jak ciemne włosy posiadasz. Dokładniej: 1 czerń, 2 bardzo ciemny brąz, 3 ciemny brąz, 4 brąz, 5 jasny brąz, 6 ciemny blond, 7 blond, 8 jasny blond, 9 bardzo jasny blond, 10 jeszcze jaśniejszy blond, 11 blondy specjalne.

– Farby do włosów blond są dostępne w odcieniach: neutrale (beże i natura), zimne (opalizujące, perłowe, popielate, srebrne, platynowe), ciepłe (czerwone, miedziane i złociste).

Jak dbać włosy blond?

Pielęgnacja włosów w kolorze blond jest bardzo trudna. Warto zauważyć, że dobór kosmetyków powinien być uzależniony także od tego, jaki dokładnie odcień posiadamy. Dzisiaj w sklepach fryzjerskich nie brakuje profesjonalnych produktów pielęgnacyjnych. Jeśli nie wiesz, jakie wybrać, to poproś o pomoc profesjonalistę. Producenci kosmetyków do włosów oferują specjalistyczne szampony, odżywki i maski stworzone pod konkretne kolory blondów – począwszy od jasnych, po chłodne, aż po ombre. Innej pielęgnacji wymaga ciemny, a innej jasny blond. Włosy potraktowane odpowiednimi preparatami sprawiają, że kolor się utrzymuje i wygląda pięknie.

Należy podkreślić, że warto używać kosmetyków dopasowanych do odcienia włosów, a nie uniwersalnych. Produkty przeznaczone do regeneracji włosów rozjaśnianych mają inny skład. Dobrą opcją jest również skorzystanie z profesjonalnych zabiegów regeneracyjnych. Jak widać, samo farbowanie włosów to pierwszy krok. Po każdym myciu powinno się nakładać odżywkę, a raz w tygodniu maskę – każda nosząca blond, powinna wcielić ten zwyczaj w życie.

Włosy ciepły blond – pielęgnacja

Kosmetyki do pielęgnacji ciepłych odcieniu blondu są nastawione na regenerację – pamiętajmy, że rozjaśnienie osłabia włosy. Takie produkty są w stanie zregenerować uszkodzenia powstałe podczas farbowania. Prócz tego powinny one podkreślać połysk włosów – w przypadku ciepłych odcieni jest to konieczne. Warto zatem sięgać po produkty, które nadają blask i posiada w składzie też ciepły pigment. Kosmetyki z keratyną uzupełnią jej niedobór i sprawią, że włosy staną się elastyczne, zostaną nawilżone i wygładzone.

Włosy chłodny blond – pielęgnacja

Posiadaczki chłodnych blondów mają szereg kosmetyków do pielęgnacji włosów do wyboru. Dbanie o odcień jest w tym przypadku szczególnie istotny – chłodny odcień blondu jest ciężki w utrzymaniu. W przypadku farb dla blondynek często po koloryzacji uzyskuje się na włosach żółty pigment. Najczęściej jest to wyniki niewłaściwego używania farby – na ogół dotyczy to czasu trzymania farby na włosach. Prócz tego, ważne są proporcje i odpowiedni rozjaśniacz. W przypadku pań, których naturalny kolor włosów zawiera sporo żółto-miedzianych pigmentów, uzyskanie odpowiedniej barwy będzie chłodne. Włosy żółty blond to koszmar dla każdej kobiety, jednak kolory te można ochłodzić, sięgając po kosmetyki ze specjalnym fioletowym pigmentem, który zwalczy żółte odcienie. Dzieje się tak dlatego, że fioletowy neutralizuje żółte i pozwoli na dłużej utrzymać efekty koloryzacji. Sięgając po takie kosmetyki, warto zakładać jednorazowe rękawiczki – duże stężenie pigmentu może brudzić ręce. Kosmetyki do chłodnego blondu odżywiają i pielęgnują włosy, co jest szczególnie ważne w przypadku tego koloru. Szampony przeznaczone do chłodnych odcieni blond przesuszają włosy, dlatego też należy pamiętać o odżywce.

Farbowanie włosów na blond w domu

Wiele kobiet, pragnąc mieć blond włosy, decyduje się na radykalne farbowanie w domu. Tymczasem nie dość, że może to narazić włosy na zniszczenie i wysuszenie, to na dodatek uzyskanie wymarzonego odcieniu może się zakończyć niepowodzeniem. Oczywiście dzisiaj w drogeriach dostępna jest masa drogeryjnych farb, niemniej kolor może zupełnie inni niż tego oczekujemy. Wiele zależy od tego, jaki jest obecny kolor. Radykalny przeskok z ciemnych włosów na blond i to ten oczekiwany, nie jest w warunkach domowych możliwy – w najlepszym wypadku można uzyskać żółty lub pomarańczowy odcień. Dekoloryzacja włosów przeprowadzana w warunkach domowych bardzo je niszczy. Właśnie dlatego lepszą decyzją będzie wizyta w sprawdzonym salonie fryzjerskim.

Przejście z ciemnych włosów do blondu

Kobiety pragnące radykalnej zmiany, często decydują się na przejście z ciemnych włosów na blondy. Farby, które to umożliwiają, powinny być dobierane przez ekspertów z dziedziny koloryzacji. Drastyczne schodzenie z koloru jest szkodliwe – dlatego też należy ten zabieg przeprowadzać stopniowo. Niezbędnych będzie kilka wizyt u fryzjera, rozplanowanych w czasie. Dzięki temu uniknie się uszkodzeń. Fryzjerzy podkreślają, by po radykalnej zmianie koloru, zrezygnować ze stylizacji włosów za pomocą prostownicy, czy też lokówki.

Tonowanie włosów

Tonowanie to inaczej zacienianie włosów. Aby uzyskać taki efekt, najczęściej sięga się po półtrwałe farby, które aż tak nie obciążają włosów. Opcjonalnie można zastosować produkty do tonowania włosów, zawierające witaminy i substancje odżywcze. Włosy po tonowaniu odpowiednimi kosmetykami nabierają blasku i nie wymagają tak intensywnej regeneracji, jak przy standardowym farbowaniu.

  • Tonowanie czy farbowanie – co wybrać?

Mimo tego, że tonowanie nie różni się specjalnie od farbowania, to ma pewną przewagę. Wśród tych najważniejszych argumentów przemawiających za tonowaniem, możemy wymienić następujące:

– barwniki nie zawierają amoniaku i nadtlenku wodoru, a więc nie wpływają negatywnie na kondycję włosów;

– po tonowaniu odrosty nie są tak bardzo widoczne, podczas gdy po farbowaniu jest to spory problem;

– możemy dowolnie zmieniać barwę i sprawdzać, jak się czujemy z nią – włosy w nowym kolorze wytrzymają do kilku myć;

– można eksperymentować z kolorem pełnym blasku;

– tonowanie jest odpowiednie jeśli nie wiesz, czy wybrać ciepły odcień blondu, czy chłodny – zabieg umożliwia przechodzenie między odcieniami.

Kolorowe włosy

Włosy w kolorze blond umożliwiają szybkie dokonanie nawet najbardziej szalonych zmian. Wypróbowanie dowolnego, odważnego koloru, jest bezproblemowe – metod, by uzyskać taki efekt, nie brakuje. Kolor może wypłukać się po kilku myciach bądź też utrzymać na dłużej.

Blondy – odcienie

Włosy w kolorze blond to marzenie wielu kobiet. Jaki odcień wybrać? Dzisiaj możliwości jest tyle, że nawet profesjonalista miałby problem z wymienieniem wszystkich. Wybierając się do salonu, możemy liczyć na trafne dobranie odcienia i na to, że wymarzony efekt uda się uzyskać. Wśród najpopularniejszych odcieni koloru blond wyróżnia się:

  • platynowy blond – bardzo jasny kolor odpowiedni dla kobiet o jasnej, porcelanowej skórze i niebieskich lub brązowych oczach;
  • jasny popielaty blond – jasny i zimny odcień zmieszany z delikatną szarością, idealny do jasnej cery i jasnych oczu;
  • srebrny blond – zimny odcień, wpadający w siwy, odpowiedni do jasnej cery i brązowych lub niebieskich oczu;
  • truskawkowy blond – niezwykle popularny odcień idealny dla jasnej cery i jasnych oczu;
  • maślany blond – trudny do uzyskania, jasny, ciepły i słoneczny kolor, który pasuje do jasnej, ale też ciemniejszej skóry i każdego koloru oczu;
  • ciepły blond – ciemniejszy odcień blondu;
  • złoty blond — ciemniejszy, ale też słoneczny odcień blondu, który sprawdzi się u osób o średniej lub ciemnej cerze i brązowych oczach.

Blond beżowy

Beżowy blond to najciemniejszy odcień z całej palety. Stanowi on idealny kompromis między ciepłym blondem a chłodnym. Sam kolor szybko stał się hitem. Ten chłodny ciemny blond współgra ze średnią karnacją i ciemnymi oczami, aczkolwiek fryzjerzy uważają, że jest neutralny i pasuje zarówno do skóry w odcieniu ciepłym, jak i chłodnym. Beżowy blond zamaskuje ślady zmęczenia na cerze i rozświetli ją. Kobiety, które mają problem z ziemistą cerą, na pewno pokochają ten blond. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać ciemny blond, czy jasny, to beż jest w sam raz. Mało tego, w przypadku tego koloru pielęgnacja nie będzie skomplikowana. Wystarczy stosować kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone do blond włosów, które dodają blasku, podkreślają odcień i zapewniają regenerację.

Włosy ombre

Ombre i sombre to prawdziwy hit. Te dwie metody są na topie od dawna i raczej nieprędko się to zmieni. Efekt ombre polega na rozjaśnianiu włosów od połowy. Góra może spokojnie rosnąć, zaś blond nakłada się tylko na niższych partiach. Zanim jednak dojdzie to farbowania, niezbędne jest odpowiednie dobranie odcieni. Ombre na ciemnych włosach jest mniej inwazyjne i mniej uszkadza włosy niż zmiana koloru na całej długości. Mało tego, decydując się na ten efekt, można sprawdzić, czy jasne włosy są tym, czego szukamy.

Blond refleksy

Blond refleksy są dobrym rozwiązaniem dla każdej kobiety, która chce sprawdzić, jak by się czuła w takim kolorze. Co ważne – nie obciążają one włosów tak jak standardowa dekoloryzacja. Poza tym są na czasie i odejmują lat.

Podsumowanie

Wybranie odpowiedniego odcienia blondu nie jest wcale trudne – należy jednak poradzić się profesjonalisty. Warto przeanalizować swój typ urody i określić, czy mamy cerę chłodną, czy ciemną. Dzięki temu nie ma problemu z dalszymi krokami. Dzięki ogromnej palecie odcieni blondu każda kobieta może wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy, że dekoloryzację i odważne zmiany dotyczące koloru powinno się przeprowadzać w salonie fryzjerskim, a nie w domu. Mało tego, brunetka nie stanie się blondynką na skutek jednorazowego pofarbowania włosów – tu potrzebny jest proces i kilka wizyt u fryzjera.

0
0