Paznockie

Stylizacja paznokci: fakty i mity

Zadbane dłonie i ładne paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Niestety, natura nie zawsze obdarza nas smukłymi palcami i zdrowymi płytkami. Dzisiaj na szczęście istnieją metody, by paznokcie prezentowały się dokładnie tak, jak to sobie wymarzymy. Należy jednak zachować ostrożność i weryfikować stosowane kosmetyki oraz to, jak wykonywane jest manicure. Nie wszystkie sposoby są odpowiednie. Chcesz się dowiedzieć, które informacje są nieprawdzie, a które przedstawiają fakty? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na swoje wątpliwości

Poznaj najpopularniejsze fakty i mity na temat stylizacji paznokci!

Fakty i mity o hybrydach

Hybrydy są obecnie najpopularniejszą stylizacją paznokci, którą uwielbiają wszystkie kobiety. Mimo tego, że metoda jest dosyć prosta, to niedokładność i pośpiech przyczyniają się do popełnienia masy błędów i w efekcie wyciągamy pochopne wnioski. Poniżej przedstawiamy najczęstsze mity dotyczące hybryd.

Manicure hybrydowy niszczy paznokcie

MIT

Manicure hybrydowy to bezpieczna metoda stylizacji paznokci, niemniej podstawą jest prawidłowe wykonanie i wiedza manicurzystki. Hybrydę należy kłaść na zdrowe płytki. Bardzo ważne jest również to, by została ona wykonana odpowiednimi akcesoriami i produktami wysokiej jakości. Warto podkreślić, że dobrze nałożona i utwardzona hybryda zapobiega łamaniu się płytki.

Nieprawidłowo wykonany manicure hybrydowy może niszczyć paznokcie

FAKT

Hybryda powinna być nakładana w odpowiedni sposób. Dotyczy to również etapu przygotowania paznokci, a zwłaszcza odsuwania skórek. Niewybaczalne jest też najeżdżanie lakierem na odsunięte skórki. Najczęściej popełniane błędy przy manicure hybrydowym dotyczą jednak zdejmowania lakieru. Zbyt mocne spiłowanie płytki, zbyt długie trzymanie paznokci w acetonie wpływa na kondycję paznokci. Podobnie sprawa wygląda z używaniem profesjonalnych narzędzi, ich sterylizację oraz zachowaniem delikatności podczas wszystkich czynności.

Prawidłowo wykonane hybrydy uczulają

MIT

Paznokcie hybrydowe powinny być prawidłowo zrobione. Chodzi tu o nałożenie właściwej ilości lakieru, zwłaszcza w okolicach tzw. wału około-paznokciowego. Niewybaczalnym błędem jest również nieodpowiednie przygotowanie płytki, czyli pozostawienie nabłonka na płytce, poranione skórki, zalanie skórek lakierem, źle zmatowiona płytka. Należy podkreślić, żaden z produktów do manicure hybrydowego nie powinien się stykać ze skórą. Błąd ten popełnia mnóstwo początkujących manicurzystek. Lakier hybrydowy musi zostać odpowiednio nałożony na paznokcie.

Istnieją przeciwwskazania do korzystania z manicure hybrydowego

FAKT

Manicure hybrydowy nie zawsze może być nakładany. Przeciwwskazaniem są wszelkie choroby paznokci, takie jak choćby grzybica lub stany zapalne. Płytki przed nałożeniem manicure powinny być odżywione i wypielęgnowane.

Czy hybrydy mogą uczulać?

Niektóre produkty do manicure hybrydowego mogą powodować reakcje alergiczne. Należy jednak podkreślić, że najczęściej zdarzają się one podczas stosowania lakierów niskiej jakości. Dzisiaj dostępne są produkty do manicure hybrydowego dla alergików. Szeroka gama kosmetyków sprawia, że nawet te z nas, które zmagają się z alergią, na pewno znajdą coś, co umożliwi im noszenie manicure hybrydowego.

Niektóre lakiery hybrydowe zawierają szkodliwe substancje

FAKT

Niektóre lakiery hybrydowe mogą szkodzić. Składniki takie jak toluen, formaldehyd, ftalany to szkodliwe substancje. Jeśli zobaczymy je w składzie, to lepiej nie używać takiego produktu. Należy również uważać na nieznane marki. Pamiętajmy, że często są to niskiej jakości lakiery hybrydowe, których stosowanie odbije się na kondycji paznokci – staną się one osłabione, łamliwe, czy też rozdwojone.

Jak wybrać odpowiedni lakier hybrydowy?

Do manicure hybrydowego należy używać lakierów dobrej jakości, sprawdzonych firm, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Stawiajmy na dobrych producentów. Ich artykuły posiadają gwarancję jakości. Na lakierach hybrydowych się nie oszczędza.

Manicure hybrydowy u każdej kobiety utrzymuje się tyle samo dni

MIT

To, ile utrzymuje się manicure hybrydowy, jest kwestią indywidualną. Wpływ na to ma kondycja płytki, prawidłowa aplikacja, odpowiednie utwardzenie produktu, właściwe przygotowanie płytki, jakość produktów.

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy powinien się utrzymywać na paznokciach do 21 dni

FAKT

Trwałość stylizacji hybrydowej to jedna z największych zalet. Dobrze wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do 21 dni. Oczywiście wszystko zależy od jakości lakieru, topu i pozostałych produktów. Istotny jest również sam proces utwardzania. Paznokcie hybrydowe są odporne i wytrzymałe – lakier nie będzie odpryskiwać podczas wykonywania codziennych czynności.

Czy lakierem hybrydowym można przedłużyć paznokcie?

FAKT

Obecnie dostępne są już lakiery hybrydowe, które wzmacniają płytkę, ale też posiadają właściwości budujące. Specjalne serie lakierów hybrydowych o konsystencji budującego żelu sprawdzą się na słabej płytce i umożliwią jej przedłużenie.

Fakty i mity o pielęgnacji i stylizacji paznokci

Wokół różnych metod stylizacji paznokci i ich pielęgnacji narosło bardzo dużo mitów. Nieraz są one powtarzane mimo tego, że mijają się z prawdą. W rezultacie popełnia się błędy, które powodują, że paznokcie się po prostu niszczą.

Między kolejnymi aplikacjami manicure hybrydowego lub żelowego należy robić przerwy

MIT

Jeśli stylizacja paznokci została wykonana prawidłowo, to nie ma potrzeby robienia przerw pomiędzy kolejnym manicure. Manicure żelowy lub hybrydowy może wzmocnić płytkę i zapobiegać rozdwajaniu, jednak dużo zależy tu od pielęgnacji. Paznokcie niszczą się na skutek wykonywania codziennych prac w domu, stosowania chemii do czyszczenia, innych środków chemicznych, a nawet kosmetyków. Nie istnieją żadne wytyczne, mówiące o tym, by pomiędzy jedną stylizacją a drugą odczekać.

U niektórych kobiet paznokcie muszą odpocząć od stylizacji żelowych i hybrydowych

FAKT

Kobiety, które posiadają wrażliwe płytki, nieraz muszą odpocząć od stylizacji żelowych i hybrydowych. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy widać delikatne, cienkie i słabe płytki. Pamiętajmy, że wszystkie stylizacje nakłada się na zdrowe paznokcie!

Stylizacja paznokci nie utrzymuje się z powodu tłustej płytki

MIT

Tłusta płytka jest przyczyną odpryskiwania lakieru hybrydowego, odklejania się żelu itd. – twierdzenia te nie są prawdziwe. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego produktu, który wzmocni płytkę. Nawet w przypadku rozdwajających się paznokci można zaaplikować kosmetyk, który doprowadzi płytkę do porządku.

Na gładkiej płytce manicure się dłużej utrzymuje

FAKT

Odpowiednio przygotowana płytka, wygładzone żłobienia i właściwe spiłowanie zapewniają lepszą przyczepność żelu budującego lub lakieru hybrydowego. Właśnie dlatego tak ważne jest zmatowienie i wyrównanie paznokci przed nałożeniem manicure.

Manicure hybrydowy i żelowy można ściągać samodzielnie

FAKT/MIT

Generalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by manicure hybrydowy lub żelowy ściągać samodzielnie, niemniej potrzebne jest tu pewne doświadczenie. Podczas pozbywania się różnych stylizacji, trzeba przestrzegać pewnych zasad, zachować cierpliwość, dać sobie czas i korzystać z profesjonalnych narzędzi. Zrywanie czy też zdrapywanie manicure powoduje uszkodzenie płytki. Jeśli nie mamy pojęcia, jak się zabrać za zdejmowanie żelu lub hybrydy to warto udać się do profesjonalnego salonu stylizacji paznokci.

0
0