Czym jest BabyBoomer na paznokciach i jak go zrobić?

baby boomer
French manicure nigdy nie wychodzi z mody. Ta metoda zdobienia prezentuje się elegancko w każdej sytuacji, do wszystkiego pasuje, a do tego zawsze jest na czasie. Nie ma znaczenia, co masz na sobie i gdzie się wybierasz. French zawsze dobrze wygląda. Od jakiegoś czasu mamy do czynienia z urozmaicaniem tej stylizacji. BabyBoomer, czyli french manicure w nowoczesnym wydaniu podbija serca kobiet. Stylizacja ta jest podobna do tradycyjnego frenchu, niemniej pozwala uzyskać spektakularny efekt, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Spis treści: W artykule odpowiadamy na wszystkie pytania oraz podsuwamy wskazówki.

BabyBoomer na paznokciach – czy warto?

BabyBoomer jest połączeniem french manicure i ombre. Nieraz bywa nazywany „ombre french”. Jest to manicure, w którym biały kolor na końcówkach przechodzi subtelnie w róż, dając spektakularny efekt rozmycia, cieniowania. Jeśli jesteś fanką stonowanej stylistyki na paznokciach, to będziesz zachwycona! BabyBoomer to elegancja, ale też wygoda. Paznokcie malowane tą techniką będą zawsze i wszędzie dobrze wyglądać! Nie ma znaczenia, czy wybierasz się na eleganckie przyjęcie, czy też chcesz mieć ładne paznokcie na co dzień. Stylizacja sprawdzi się zarówno na krótkich, jak i długich płytkach – wystarczy mieć odrobinę wprawy w jej wykonywaniu. Co ważne – wpisuje się w najnowsze trendy! Kobiety pokochały BabyBoomer, bo jest po prostu uniwersalny i pasuje do każdej stylizacji. Warto podkreślić, że ten rodzaj manicure może stanowić bazę do bardziej wyrafinowanego ozdobienia płytki paznokcia. Uzyskanie spektakularnego efektu wymaga odrobinę zachodu – nie da się ukryć, że BabyBoomer jest bardziej pracochłonny i czasochłonny niż french, ale wykonasz go również w domu. Na początku ten sposób zdobienia wydaje się trudny, ale po nabraniu wprawy, nie będziesz mieć żadnego problemu. Nawet kobiety, które podejmują pierwsze próby stylizacji płytek, są w stanie wykonać ten rodzaj manicure. babyboomer

Co jest potrzebne do wykonania BabyBoomer?

Do BabyBooer na ogół używa się lakierów hybrydowych. Dzięki temu gwarantowana jest trwałość sięgająca do 3 tygodni. Zanim przejdziesz do wykonania stylizacji na swoich paznokciach, musisz się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria. Jeśli posiadasz w domu wszystko to, co potrzebne do położenia hybryd, to wystarczy, że dokupisz kilka dodatkowych elementów.

Akcesoria do wykonania manicure BabyBoomer:

 • pilnik,
 • cążki,
 • patyczek do skórek,
 • polerka,
 • cleaner,
 • waciki bezpyłowe,
 • baza,
 • top,
 • lakiery hybrydowe (co najmniej 2),
 • lampa UV/LED,
 • gąbeczka (np. do make-up lub profesjonalna do BabyBoomer).
Gąbeczka to niezbędnik, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie pożądanego efektu. Tak, jak w przypadku każdego innego manicure, warto postawić na akcesoria dobrej jakości sprawdzonych marek. Dzięki temu wykonanie zdobienia przebiegnie sprawnie. Dobre akcesoria do pielęgnacji paznokci leżą pewniej w dłoni.

Jak wykonać BabyBoomer na paznokciach?

Wykonanie BabyBoomer zajmie Ci więcej czasu niż standardowego frenchu, ale nie zniechęcaj się. Po prostu zarezerwuj dłuższą chwilę na pielęgnację paznokci. Kiedy zobaczysz efekt, to na pewno stwierdzisz, że było warto! Po pierwszych próbach BabyBoomer będziesz wykonywać dużo szybciej.

Manicure BabyBoomer krok po kroku

 • Przygotowanie płytek do malowania
Tak jak w przypadku każdego manicure, tak i tutaj należy nadać płytkom odpowiedni kształt za pomocą pilnika. Wykonaj tę czynność dokładnie i powoli. Po uzyskaniu formy odsuń skórki, używając do tego celu drewnianego patyczka. Skórek, których nie da się odsunąć, możesz się pozbyć, ale zachowaj tu ostrożność, żeby się nie poranić. Na samym końcu wypoleruj płytki. Następnie przetrzyj je wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Po wykonaniu wszystkich tych czynności Twoje paznokcie będą gotowe do malowania. Przygotowanie paznokci do manicure jest bardzo ważne –gwarantuje, że stylizacja będzie trwała.
 • Malowanie paznokci
Ten etap każda z nas doskonale zna. Tak, jak w przypadku hybryd, nakładamy bazę i utwardzamy tę warstwę w lampie UV/LED. Dalej nakładamy wybrany kolor lakieru hybrydowego – w przypadku BabyBoomer postaw na jasne kolory – np. jasny róż, krem, beż, biel itp. Utwardź lakier w lampie UV/LED. Teraz przechodzisz do najważniejszego etapu BabyBoomer.
 • Wykonanie BabyBoomer
Cały sekret uzyskania odpowiedniego efektu polega na tzw. gradacji koloru na płytkach. Właśnie ta czynność zajmuje najwięcej czasu. Po utwardzeniu pierwszej warstwy należy nałożyć biały lakier na końcówki paznokci. Do tego celu używasz gąbeczki – oczywiście najpierw należy uciąć jej niewielki kawałek, pasujący do płytki. Kolejny krok to pomalowanie górnej części na paznokcia – około 1/3 płytki na biało, i 2/3 długości paznokcia jasnym lakierem i tzw. stemplowanie przy pomocy gąbki. Wykonuj ruchy od brzegu do środka. Następnie obróć gąbeczkę i dalej twórz rozmyte przejście. Podczas stemplowania niezbędna jest cierpliwość i precyzja. Wykonuj dokładnie więcej stempli – dzięki temu efekt będzie imponujący. Po skończonym stemplowaniu utwardź paznokcie w lampie UV/LED.
 • Zakończenie stylizacji
Po utwardzeniu paznokci w lampie UV/LED nałóż top i powtórz utwardzenie w lampie. Teraz pozostaje Ci się cieszyć z przepięknej, spektakularnej stylizacji na paznokciach.

Manicure BabyBoomer – przydatne wskazówki

 • Jeśli chcesz wykonać BabyBoomer, ale nie masz gąbeczki, to możesz użyć pędzelka do ombre. Po utwardzeniu bazy i nałożeniu na długości 2/3 paznokcia jasnego koloru i na końcówkę paznokcia lakieru białego, delikatnymi pociągnięciami pędzelka rozmazuj granicę kolorów. Innym narzędziem do wykonania BabyBoomer może być gumowa rękawiczka. Oczywiście używaj jej tylko wtedy, kiedy nie masz innego wyjścia. Lakier wklep palcem. Pamiętaj, że efekt będzie dobrze się prezentował tylko wówczas, gdy rękawiczka dokładnie przylega do dłoni.
 • Jeśli nie masz białego lakieru hybrydowego, to możesz sięgnąć po białą pastę do zdobień.
 • Jeśli nie zadowala Cię uzyskany efekt, to nałóż na gąbeczkę niewielką ilość koloru bazowego i stempluj paznokieć do góry do dołu płytki. Dzięki temu dwa kolory się wymieszają.

BabyBoomer – modny manicure na każdą okazję

Baby Boomer na początku może się wydawać trudny do wykonania. Wystarczy jednak odrobina cierpliwości i precyzji, a efekt Cię zachwyci. Jeśli śledzisz najnowsze trendy, to musisz wypróbować ten rodzaj manicure. BabyBoomer na każdej płytce pięknie wygląda. Tak pomalowane paznokcie może mieć każda kobieta, bez względu na wiek. Przekonaj się już teraz!