Paznockie

Co to jest lakier hybrydowy – czym jest i jak go stosować?

Kobiety oszalały na punkcie hybryd kilka lat temu i zafascynowanie to trwa po dziś dzień. Lakiery hybrydowe wyróżnia trwałość, odporność i wyjątkowy efekt, który utrzymuje się nawet przez 3 tygodnie.

W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz szereg innych, przydatnych informacji!

Czym jest lakier hybrydowy?

Lakiery hybrydowe powoli wypierają te tradycyjne. Ciężko się temu dziwić – w końcu zapewniają niezwykły efekt, który bardzo długo się utrzymuje. Nie są im straszne urazy mechaniczne, a wśród bogatej palety kolorów każda kobieta wybierze coś odpowiedniego.

Lakiery hybrydowe, gdy się tylko pojawiły, stały się wizytówką każdego salonu stylizacji paznokci. Jeszcze kilka lat temu, kobiety niemalże ustawiały się w kolejkach do manicurzystek potrafiących wykonać manicure hybrydowy. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej! Większość z nas samodzielnie nakłada lakier hybrydowy w zaciszu domowym i czyni to bez żadnych problemów.

Jak nakładać i zdejmować lakier hybrydowy?

Lakiery hybrydowe nakłada się co 2-3 tygodnie. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów, tych nie zmywa się po kilku dniach, gdyż są bardzo trwałe. Mało tego, paznokcie przez cały czas prezentują się zjawiskowo. Jak nałożyć lakier hybrydowy i czego potrzebujemy do manicure? Wskazówki znajdziesz poniżej.

Zestaw do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego

Mimo tego, że podstawowy zestaw do manicure nie jest szczególnie tani, to wydatek bardzo szybko się zwróci. Na pewno będziesz zachwycona różnorodnymi lakierami hybrydowymi, które są niezwykle wydajne i spełnią w 100% Twoje oczekiwania.

Do nałożenia lakieru hybrydowego potrzebne ci będą:

 • blok polerski,
 • pilnik,
 • patyczki do odsuwania skórek,
 • cleaner, czyli odtłuszczacz płytki,
 • baza hybrydowa,
 • wybrany lakier hybrydowy,
 • top hybrydowy,
 • lampa UV, UV/LED.

Przygotowanie paznokci do nałożenia lakieru hybrydowego

Zanim zaczniesz malować ładne paznokcie lakierem hybrydowym, musisz odpowiednio przygotować płytki. Za pomocą patyczków odsuń skórki i pozbądź się tych, których nie da się odsunąć. Następnie nadaj paznokciom pożądany kształt – spiłuj je. Użyj bloku polerskiego w celu zmatowienia płytki i przemyj ją odtłuszczaczem. Cleaner przygotuje płytkę do kolejnych czynności.

Nakładanie bazy pod lakier hybrydowy

Po przygotowaniu płytki paznokci możesz nałożyć bazę pod lakier hybrydowy. Należy ją utwardzić za pomocą lampy UV lub LED. To, ile czasu musisz trzymać paznokcie pod lampą, jest uzależnione od jej mocy i wskazówek producenta.

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym

Po nałożeniu bazy i utwardzeniu jej w lampie możesz przystąpić do malowania paznokci. Nałóż pierwszą warstwę wybranego koloru i umieść paznokcie pod lampą. Następnie, w zależności od tego, jak silne pokrycie chcesz uzyskać, nakładaj drugą warstwę lakieru, którą również utwardź w lampie.

Nadaj błysk lakierowi hybrydowemu

Po nałożeniu lakieru hybrydowego i utwardzeniu go w lampie nadaj połysk paznokciom. W tym celu pokryj je topem i wysusz go pod lampą.

Przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem i gotowe!

Ostatni etap manicure hybrydowego to przemycie paznokci odtłuszczaczem. Cleaner pozwoli pozbyć się lepiej warstwy na płytce. Na koniec wetrzyj w skórki oliwkę.

O czym należy pamiętać, nakładając lakier hybrydowy?

 • Dobrze zmatowione paznokcie to podstawa – dzięki temu lakier będzie się lepiej trzymał i będzie trwalszy. Złe wypolerowanie do najczęstszy błąd popełniany podczas wykonywania manicure hybrydowego.
 • Zawsze pamiętaj o odsunięciu skórek w taki sposób, by ich nie uszkodzić.
 • Bądź cierpliwy przy nadawaniu paznokciom odpowiedniego kształtu – po wykonaniu manicure nigdy tego nie koryguj!
 • Dokładnie odtłuść płytkę paznokci – dzięki temu lakier hybrydowy utrzyma się przez długi czas, będzie odporny na czynniki zewnętrzne i nie będzie odchodzić od płytki!
 • Bazę i lakier nakładaj na całą płytkę – również przy brzegach paznokci. Dzięki temu będzie się on utrzymywał.
 • Nakładaj cienkie warstwy lakieru hybrydowego.
 • Nie zapomnij o bazie utrwalającej.
 • Zdejmując hybrydę, bądź cierpliwa.

Jak pozbyć się lakieru hybrydowego?

Usuwanie lakieru hybrydowego jest proste, ale musisz zachować ostrożność i wykazać się cierpliwością. Na wstępie dobrze jest zmatowić lakier. Po wykonaniu tej czynności sięgnij po aceton. Namaczaj w nim paznokcie przez 10 minut. Po tym czasie lakier powinien się rozpuścić lub po prostu odchodzić od płytki. Resztek pozbędziesz się z łatwością – wystarczy użyć do tego drewnianego patyczka.

Pamiętaj, żeby nie odrywać lakieru hybrydowego. Rzeczywiście jest to kuszące, kiedy widzisz, że po trzech tygodniach wystarczy pociągnąć warstwę lakieru i w szybki sposób pozbyć się go bez użycia acetonu, ale takie odrywanie może poważnie uszkodzić płytkę paznokcia.

Konsystencja i skład lakierów hybrydowych

Konsystencja lakierów hybrydowych jest istotna. Zwróć uwagę na to, by lakier nie był ani za bardzo gęsty, ani też zbyt rzadki. Przed samym nałożeniem lakieru potrząśnij buteleczką. Odpowiednia konsystencja kosmetyku zapewni bezproblemową aplikację na płytce paznokcia. Lakier nie będzie pozostawiał smug, czy też ciężko się rozprowadzał, a ryzyko, że pomalujemy skórki, będzie znikome. Ważny jest również sam pędzelek – większość producentów dba o to, by ułatwiał on rozprowadzanie lakieru.

Lakier hybrydowy to polimerowa odmiana lakieru do paznokci. Nie zawiera on rozpuszczalników, a zmiana konsystencji za pomocą lampy jest możliwa dzięki katalizatorom. Sam produkt jest mocno napigmentowany, dzięki czemu można uzyskać olśniewający efekt na płytce. Skład lakieru hybrydowego do paznokci jest uzależniony od producenta. Część z nich przykłada szczególną wagę do antyalergicznych składników. Dzisiaj bez problemów zakupimy lakiery hybrydowe dla skóry wrażliwej, które zawierają dodatkowe proteiny.

Zalety lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe zapewniają naturalny efekt, dlatego też wypierają popularne tipsy i żele. Co więcej, są one niezwykle trwałe i odporne. Nawet jeśli masz długie paznokcie, to po nałożeniu hybrydy, nie będą się łamać. Po manicure hybrydowym paznokcie stają się nieco twardsze, dlatego też można wykonywać różne prace i nie obawiać się odprysków. Podczas gdy zwykły lakier schodzi podczas wykonywania najprostszych prac, hybrydowy dalej wygląda nieskazitelnie. Kolor utrzymuje się na paznokciach nawet do 3 tygodni i zapewnia wyjątkowy efekt – błyszczący lub matowy w zależności od tego, którą wersję wybierzemy. Standardowy lakier po kilku dniach zaczyna wyglądać nieestetycznie. W przypadku hybryd nie ma takiego ryzyka. Oczywiście wszystko jest uzależnione od tego, czy manicure hybrydowy został wykonany prawidłowo i starannie. Bogata gama kolorystyczna na pewno Cię zachwyci, podobnie jak możliwość ozdobienia paznokci różnymi wzorami.

Manicure hybrydowy ma tę przewagę nad wszystkimi pozostałymi, że jego wykonanie nie zajmuje dużo czasu. Już nie musisz spędzać długich godzin u manicurzystki. Mało tego, wszystko wykonasz samodzielnie, w swoim domu. Lakier hybrydowy to idealnie rozwiązanie dla wszystkich zabieganych kobiet ceniących sobie naturalność, a jednocześnie chcących uzyskać na paznokciach efekt, który utrzyma się przez dłuższy czas.

Dzięki temu, że lakier hybrydowy utwardza się w lampie, to nie musimy czekać długich minut i co chwilę sprawdzać, czy paznokcie już są suche. Zapewne doskonale znasz to uczucie, kiedy w kilka chwil po pomalowaniu paznokci musisz coś zrobić i w efekcie powstają odciski na płytce. W przypadku hybrydy problem nie istnieje! Po wykonaniu wszystkich kroków paznokcie są już suche i wytrzymałe, a lakier na pewno nie odpryśnie.

0
0