Makijaż

Makijaż permanentny brwi bez tajemnic – jaką metodę wybrać?

Jeszcze kilka lat temu makijaż permanentny nie był szczególnie popularny. Kobiety zastanawiały się, czy zabieg na pewno jest bezpieczny i czy efekty zawsze zadowalają. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej. Wynika to po części z rozwoju kosmetologii, ale nie tylko. Na co dzień widuje się mnóstwo kobiet, które zdecydowały się na makijaż permanentny i wyglądają zjawiskowo. Zabieg ten stał się łatwym sposobem na to, by podkreślić swój naturalny wygląd, ale nie tylko. Decydując się na jego wykonanie, oszczędza się masę czasu. Nie trzeba już codziennie się malować, a brwi wyglądają perfekcyjnie zawsze. W artykule znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

Brwi permanentne – na czym polega zabieg?

Brwi permanentne stają się coraz popularniejszym zabiegiem, na który decyduje się masa kobiet. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku jasnych, przerzedzonych i niewyraźnych brwi, ale nie tylko. Długotrwałe efekty, poprawa kształty i piękny wygląd to zaledwie część zalet.

Makijaż permanentny brwi polega na długotrwałym utrwaleniu brwi. W jaki sposób możliwe jest osiągnięcie takiego efektu? Metoda przypomina trochę wykonywanie tatuażu. Tutaj również za pomocą igły wprowadza się określony barwnik pod skórę. Sam zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin i może go wykonywać tylko kosmetyczkę z odpowiednimi uprawnieniami.

Proces gojenia trwa około 4 tygodni. Po tym czasie możliwe, że konieczna będzie lekka korekta, jednak jej cena na ogół jest wliczona w koszt pierwszego zabiegu. W jego trakcie procesu gojenia skóra na brwiach może swędzieć i może się łuszczyć. Mogą też pojawić się małe strupki – nie jest to nic groźnego.

Makijaż permanentny brwi krok po kroku

 • Wybieranie odpowiedniej metody wykonania makijażu permanentnego brwi

-metodę wybiera się po rozmowie z klientką – ważne jest wskazanie pożądanego efektu

 • Podpisanie zgody na zabieg oraz oświadczenie wraz z ankietą o stanie zdrowia

-przed zabiegiem nie należy pić alkoholu

-makijażu permanentnego brwi nie powinny wykonywać kobiety w ciąży

-cukrzyca i inne choroby również mogą być przeciwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego brwi

 • Określenie kształtu brwi oraz dobranie odpowiedniego koloru

-kolor należy dobierać ostrożnie, gdyż zbyt ciemnego koloru nie można później rozjaśnić

-kosmetyczka za pomocą kredki lub nici z tuszem określa precyzyjnie kształt brwi i wszystkie linie

 • Podanie znieczulenia przez kosmetyczkę

-znieczulenie to krem z lidokainą

-czas działania znieczulenia – 20 minut

5) Wykonanie makijażu permanentnego wybraną metodą

-narzędzia różnią się w zależności od metody

-nacięcia wykonane narzędziami są później wypełniane barwnikiem

Czy makijaż permanentny brwi boli?

Kosmetyczki powtarzają, że wykonywanie brwi permanentnych nie jest bolesne, jednak w praktyce wiele zależy od stopnia wrażliwości na ból. Znieczulenie powinno niwelować dyskomfort, niemniej osoby nieodporne na ból mogą odczuwać szczypanie, które jednak nie powinno być szczególnie uciążliwe.

Makijaż permanentny brwi – metody

Przed pójściem na zabieg należy zapoznać się z różnymi metodami, które są do wyboru. Wbrew pozorom jest ich sporo. Poniżej znajdziesz opis najbardziej popularnych.

 • Metoda włoskowa

Metoda włoskowa to odwzorowywanie naturalnego wyglądu brwi. Włoski na skórze rysuje się maszynką. Żeby efekt był odpowiedni, całym procesem powinna się zająć specjalistka, posiadająca wprawę. Co ważne, makijaż permanentny brwi metodą włoskową jest odpowiedni do każdego typu cery.

 • Metoda piórkowa

Metoda piórkowa również polega na odwzorowaniu wyglądu włosków, ale wykorzystuje się inny sprzęt. Tzw. piórko jest niezwykle precyzyjne i daje naturalny efekt. Warto jednak podkreślić, że metoda ta jest bardziej inwazyjna. Sprzęt, czyli piórko, jest wkuwane głębiej, a tym samym całość bardziej boli. Z jednej strony metoda piórkowa jest uznawana za niezwykle dokładną, z drugie nie jest szczególnie trwała.

 • Metoda cieniowania (klasyczna)

Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania jest jedną z najczęściej wybieranych. Naturalny łuk brwiowy jest zabarwiany, co nadaje delikatny kolor. Kolor od wewnętrznej strony jest jaśniejszy – a od zewnętrznej ciemniejszy. Tym samym delikatnie przechodzi jego barwa. Metoda cieniowania zagęszcza brwi i nadaje pożądany kolor.

 • Metoda wypełnienia

Metoda wypełnienia jest niezwykle trwała. Wykonując ją, zużywa się mnóstwo barwnika, dlatego też efekt nie prezentuje się naturalnie. Brwi stają się bardzo wyraźne.

 • Microblading

Makijaż permanentny brwi metodą microblading zapewnia naturalny efekt. Pigmentacja jest dokonywana ręcznie. Każdy włosek jest osobno rysowany, dzięki czemu uzyskuje się tak perfekcyjny efekt. Łuk brwiowy prezentuje się jak najbardziej naturalnie.

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi należy się dostosować do kilku zasad pielęgnacji:

 • Nie należy myć brwi wodą ani mydłem przez kilka dni
 • Nie należy używać żadnych kosmetyków do brwi
 • Przez kilka dni nie należy chodzić na basen i do sauny
 • Brwi należy smarować specjalnym kremem
 • Przed wyjściem z domu należy używać kremu z filtrem
 • Na noc należy nakładać krem z pantenolem

Podsumowanie

Wybór metody makijażu permanentnego brwi uzależniony jest od naturalnego kształty brwi i ich stanu. Oczywiście zabieg ten nie jest komfortowy, a po jego wykonaniu brwi należy odpowiednio pielęgnować. Warto podkreślić, że sam efekt jest oszałamiający i długo się utrzymuje. Makijaż permanentny brwi ładnie wygląda i pozwala zaoszczędzić masę czasu przy okazji wykonywania makijażu.

0
0