Paznockie

Wycinanie skórek – przydatne akcesoria. Jak usuwać skórki?

Piękne paznokcie są nie tylko pomalowane, ale też wypielęgnowane. Jak wiadomo, przygotowanie do manicure jest niezbędne – dopiero po tym można przejść do kolejnych etapów. Opracowanie skórek to właśnie jedna z najtrudniejszych czynności, którą musimy wykonać

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz szereg wskazówek. Odsuwanie i wycinanie skórek nie musi być trudne!

Jak wycinać skórki?

Wbrew pozorom zadaniem skórek nie jest wcale skomplikowanie manicure, ale ochrona macierzy paznokcia. Odsuwanie i wycinanie skórek to jedna z najbardziej znienawidzonych czynności, którą należy wykonać przed pomalowaniem paznokci na wymarzony kolor. Lakier nałożony na nieprzygotowanych paznokciach po prostu brzydko wygląda. Pozbywanie się skórek to kwestia estetyki. Wiele kobiet czuje opory przed samodzielnym usuwaniem skórek – w końcu wystarczy chwila nieuwagi, by się skaleczyć. W salonie manicure profesjonalistki potrafią poradzić sobie z tym problemem w ciągu zaledwie chwili. Posiadając odpowiednie akcesoria i odrobinę wprawy, jesteś w stanie samodzielnie osiągnąć taki efekt! Wystarczy trzymać się kilku zasad.

Przygotowanie paznokci do wycinania skórek

  • Spiłowanie paznokci do wybranego kształtu

Zanim zabierzesz się za wycinanie skórek, nadaj swoim paznokciom wybrany kształt.

  • Zmiękczenie skórek

Jeśli skórki są twarde, to warto moczyć je przez dwie minuty w wodzie. Na rynku dostępne są również specjalistyczne preparaty przeznaczone do zmiękczania skórek. Wystarczy je zaaplikować przed wycinaniem. Nie ma znaczenia, której metody użyjesz, ważne, że Twoje skórki zostaną zmiękczone i bezproblemowo je odsuniesz lub wytniesz. Po zastosowaniu wybranego zabiegu odczekaj minutę i zabierz się do głównej czynności.

Skórki – odsuwać czy wycinać?

Wiele kobiet zastanawia się, czy skórki powinno się odsuwać, czy wycinać? Oczywiście odsuwanie skórek jest bezpieczniejsze i szybsze niż ich wycinanie. Czynność ta sprawdzi się wyłącznie, gdy skórki nie są szczególnie twarde i jest ich mało, czyli nie nachodzą za bardzo na macierz paznokcia. Drewniany patyczek do odsuwania skórek jest odpowiednim i bezpiecznym narzędziem. Metalowe kopytko może już spowodować zranienie przy zbyt dużym nacisku. Warto zacząć delikatnie i wypracować sobie własną metodę.

Jeśli są twarde i intensywnie przylegają, to należy wcielić w życie inne metody, a więc wycinanie.

Akcesoria do wycinania skórek

Na rynku dostępnych jest kilka przyrządów do wycinania skórek. Mamy do wyboru cążki, radełka lub frezarkę, która zalicza się już do profesjonalnych sprzętów. Po zmiękczeniu skórek sięgnij po wybrane akcesoria. Poniżej znajdziesz ich krótki opis – na tej podstawie na pewno wybierzesz odpowiednie!

Cążki do skórek (cęgi)

Cążki do skórek zwane też cęgami są bardzo popularnym sprzętem do wycinania skórek. Chyba każda kobieta je zna. Cążki są wykorzystywane i przez profesjonalistki i przez amatorki. Zanim zabierzemy się do usuwania skórek, ważne jest dobranie naprawdę odpowiednio ostrego narzędzia. Umożliwi ono skuteczne wycięcie skórek i to bez podrażnień. Co jakiś czas musisz je wymieniać na nowe.

Wycinanie skórek cążkami wymaga odrobiny wprawy i delikatności. Zasady są takie, że wycina się od prawej do lewej strony. Nigdy nie należy szarpać skórki chwyconej przez cążki. Wskazana jest cierpliwość – lepiej na spokojnie, w kilku ruchach wyciąć skórki, gdyż wtedy mamy pewność, że nie pojawią się uszkodzenia. Zanim sięgniemy po cążki, należy obowiązkowo zmiękczyć skórki. Po ich wycięciu zastosujmy oliwkę.

Na rynku dostępne są różne rodzaje cążek do paznokci. W zależności od preferencji możesz wybierać spośród modeli wykonanych ze stali nierdzewnej, z różną ilością sprężyn, z różnie wyprofilowanymi rączkami. Tak naprawdę dopiero po wypróbowaniu kilku typów będziesz w stanie określić, który jest dla Ciebie najlepszy.

Radełko do skórek

Radełko do skórek jest praktycznym przyrządem, które spotkamy w gabinetach manicure, ale można wyposażyć się w nie w każdej drogerii. Tak naprawdę posługiwanie się nim nie jest szczególnie trudne. Radełko jest praktyczne. Na ogół jest ono wyposażone w długą rączkę, po jednej stronie posiada ostrze do wycinania skórek, a po drugiej stronie kopytko do odsuwania. Dzięki swojej wielofunkcyjności radełko jest tak bardzo popularne. Na wstępnie możesz odsunąć skórki, a te twarde wyciąć ostrą stroną.

Zanim sięgniesz po radełko, zmiękcz koniecznie skórki specjalnym preparatem lub wodą z cytryną i olejkiem nawilżającym. Kupując radełko, zwracajmy uwagę na jego jakość. Dobrej klasy sprzęt jest wykonany ze stali chirurgicznej.

Frezarka do skórek

Frezarka do skórek to sprzęt, który najczęściej spotykany jest w gabinetach manicure. Profesjonalne stylistki paznokci nie wyobrażają sobie pracy bez tego urządzenia. W końcu jest ono precyzyjne i szybkie. Warto podkreślić, że możesz się w nie również zaopatrzyć i nawet w warunkach domowych szybko pozbyć się skórek. Frezarka do skórek usprawnia cały proces, ale wymaga umiejętności. Trzeba umieć się nią posługiwać, by wykorzystać wszystkie jej możliwości, a tych jest ich sporo. Urządzenie może być wykorzystane do usuwania skórek, zrogowaciałej skóry, odcisków, wygładzania paznokci i ich kształtowania.

Jak dbać o skórki od paznokci?

Mimo tego, że skórki od paznokci mają pewne zadania do spełnienia, to większość z nas woli się ich pozbyć, choćby z tego względu, że wyglądają nieestetycznie. Zanim jednak zabierzemy się do tego, to upewnijmy się, że narzędzia, którymi dysponujemy, nie są stępione i nadają się do użytku. Bądźmy również ostrożne we wszystkich czynność. Pamiętajmy, że część skórek warto odsuwać, a nie od razu wycinać. Warto kupować akcesoria do paznokci ze stali chirurgicznej, gdyż nie tylko będą one wytrzymałe, ale też z łatwością je wyczyścimy i wysterylizujemy. Pamiętajmy, że niewysterylizowane narzędzia do paznokci mogą wywołać infekcję. O skórki należy również dbać. Preparaty do ich zmiękczania, kremy nawilżające i oliwki są niezbędne – przy regularnym stosowaniu problemy ze skórkami znikną!

0
0