Paznockie

Czym się różnią paznokcie żelowe od hybrydowych?

Piękne, zadbane dłonie i paznokcie to marzenie każdej kobiety. Aby się ono spełniło, trzeba niestety poświęcić sporą ilość czasu, a tego jak wiadomo, zawsze brakuje. Z drugiej strony ostateczny efekt jest wart zachodu. Nakładanie zwykłego lakieru zajmuje zaledwie chwilkę, ale czynność ta musi być powtarzana niemalże codziennie. Z tego też względu tak ogromną popularnością cieszy się manicure żelowy i hybrydowy. Efekt utrzymuje się nawet do miesiąca. Na jaką metodę warto się zdecydować?

W artykule postaramy Ci się wyjaśnić, na czym polegają obydwa zabiegi. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, która metoda sprawdzi się u Ciebie.

Paznokcie hybrydowe – czy warto?

Popularne hybrydy kilka lat temu podbiły serca kobiet. Ten rodzaj manicure to nie tylko sposób, by przez dłuższy czas mieć spokój z malowaniem. Zapewnia ona wyjątkowy efekt w postaci lśniącego koloru – nakładając na paznokcie standardowy lakier, nie ma opcji uzyskania takiego wyglądu. Z tego też powodu kobiety na całym świecie zaczęły sięgać po hybrydy i to niemalże non stop. Ta bezpieczna i bezproblemowa metoda szybko zyskała sporą przewagę nad pozostały. Czy warto robić hybrydy? Odpowiedź wydaje się oczywista, niemniej warto zapoznać się ze szczegółami.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Wpływ na to, że paznokcie hybrydowe stały się hitem, ma na pewno fakt, że są one proste do wykonania, nawet w domu. Wystarczy nabrać odrobiny wprawy i z czasem ich zrobienie będzie bezproblemowe. Przygotowanie płytki, nałożenie podkładu, dwóch warstw lakieru oraz topu i utwardzanie każdej warstwy przy użyciu lampy to czynności, z którymi poradzi sobie każda kobieta. Lakiery hybrydowy przypomina zwykły lakier do paznokci, ale posiada inne właściwości. Wysycha on dopiero po utrwaleniu go lampą UV lub LED. Ten rodzaj manicure nie ingeruje tak bardzo w płytkę paznokcia, jak żelowy – nie trzeba jej spiłowywać przed położeniem preparatu. Również zdejmowanie hybryd jest bezproblemowe – wystarczy w tym celu zastosować aceton, a dokładniej wacików z acetonem. Należy je owinąć je folią aluminiową wokół paznokci i trzymać przez dłuższą chwilę. Innym sposobem jest delikatne spiłowanie lakieru, niemniej czynności tej powinna się podejmować jedynie zawodowa manicurzystka.

Ile wytrzymuje lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy utrzymuje się około 3 tygodni, nieraz odrobinę dłużej. Trwałość jest uzależniona od tego, w jakim stanie są Twoje paznokcie, czy zostały one odpowiednio przygotowane oraz od tego, jakie czynności wykonujesz, mając na paznokciach lakier hybrydowy. Jeśli są one narażone na uszkodzenia mechaniczne, to mogą przetrwać odrobinę krócej.

Czy lakier hybrydowy uczula?

Ostatnio coraz więcej się mówi o uczuleniu na hybrydę. Warto jednak podkreślić, że różnego rodzaju reakcje skórne mogą mieć związek z niewłaściwym przygotowaniem skórek lub płytki paznokci. Manicure hybrydowy powinien być wykonywany na zdrowych paznokciach. Słabsze płytki nie są przeciwwskazaniem. Jedynie bardzo zniszczone płytki, skórki lub rany wokół paznokci wykluczają położenie hybrydy. Jeśli po lakierze określonej firmy pojawiają się reakcje uczuleniowe, to dobrym pomysłem jest wypróbowanie preparatów innej marki. Pamiętajmy, że lakiery hybrydowe różnią się składem.

Paznokcie żelowe – czy warto?

Paznokcie żelowe zyskały ogromną popularność wiele lat temu i do dzisiaj są one prawdziwym hitem. Kobiety chętnie sięgają po tą metodę. Mało tego, manicure tego rodzaju daje ogromne możliwości i różne efekty, które zadowolą nawet najbardziej wymagające klientki. Przedłużanie paznokci żelem – bo właśnie tak nazywa się ta metoda – sprawia, że każda kobieta może cieszyć się dłuższymi paznokciami, które wyglądają niczym naturalne. Docenią to zwłaszcza kobiety, które mają problem z zapuszczeniem własnych paznokci. Manicure żelowy sprawdzi się nawet w przypadku nieestetycznej płytki – np. zaniedbanej lub obgryzionej.

Technika ta umożliwia stosownie dowolnych zdobień, ale też kolorów i kształtów. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na krótkie, czy może długie paznokcie żelowe, masz pewność, że pozostaną one w idealnym stanie, nawet jeśli będziesz wykonywać wymagające czynności. Twoje dłonie zawsze będą wyglądać olśniewająco. Manicure żelowy jest odpowiedni, kiedy planujesz wielkie wyjście, ale też na co dzień.

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Podstawą przy przedłużaniu paznokci żelem, jest odpowiednie przygotowanie płytki. Niewskazane jest wykonywanie tradycyjnego manicure, gdyż przez to żel może się być mniej trwały. Należy pilnować, by żel nie miał styczności ze skórkami. Manicure żelowy jest trudniej wykonać niż hybrydowy. Na płytki nakłada się szablony lub tipsy. Po zastosowaniu primera zwiększającego przyczepność nakłada się kolejne warstwy żelu, a następnie utwardza się je lampą UV lub LED. Oczywiście każdą warstwę należy utrwalić. Następnie płytkę się piłuje do pożądanego kształtu. Na końcu w zależności od preferencji – zdobi się ją lub nakłada kolor. Usuwanie manicure żelowego wymaga ogromnej cierpliwości, dlatego też warto wybrać się w tym celu do profesjonalnego salonu. Do usuwania preparatu używa się profesjonalnych narzędzi, m.in. frezarki. Co ważne, po zdjęciu żelu, paznokciom trzeba dać czas na regenerację.

Ile wytrzymują paznokcie żelowe?

Odpowiednio wykonane paznokcie żelowe są w stanie wytrzymać nawet 5 tygodni. Oczywiście zależy to od tego, w jakim stanie jest płytka. Tym samym taki manicure jest znacznie trwalszy od hybrydy i dają więcej możliwości w zakresie długości oraz zdobień. Przewaga tej techniki polega również na tym, że żelem można przedłużyć paznokcie.

Manicure hybrydowy i żelowy – czy niszczy paznokcie?

Pytanie o to, czy paznokcie hybrydowe i żelowe niszczą płytkę paznokcia, padają bardzo często. Prócz tego, wiele kobiet zastanawia się, który manicure jest bezpieczniejszy. Należy podkreślić, że prawidłowe wykonanie hybrydy lub paznokci żelowych, nie powinno zaszkodzić ani wiązać się z uszkodzeniami płytki. Bardzo ważne jest również usuwanie hybrydy lub żelu – pamiętajmy, że wymaga ono czasu. Zbyt głębokie spiłowanie lub odrywanie preparatu może spowodować uszkodzenia. Właśnie dlatego, przy zdejmowaniu hybrydy i żelu trzeba zachować ostrożność.

Manicure hybrydowy czy żelowy – który wybrać?

Ciężko jednoznacznie wskazać, czy paznokcie hybrydowe są lepsze od żelowych, czy może na odwrót. Każdy manicure ma swoje minusy. Z jednej strony, za pomocą hybrydy nie wydłuży się płytki, zaś z drugiej hybryda nie wymaga spiłowania płytki. Paznokcie hybrydowe i żelowe różnią się również łatwością wykonania – hybrydę możesz wykonać samodzielnie, a żel w salonie. Paznokcie żelowe są trwalsze i można zastosować dowolne zdobienia. Jeśli nie chcesz zmieniać długości, to z kolei paznokcie hybrydowe doskonale spełnią swoje zadanie. Najważniejsze, że obecnie każda kobieta ma do wyboru masę możliwości, jeśli chodzi o manicure.

0
0