Paznockie

Pierwsze zdobienia na paznokciach – jak zacząć?

Piękne i zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Już w starożytności przykładano do tego ogromną wagę. Wiadomo, że 3000 lat p.n.e. zdobiono ładne paznokcie. Malowano wówczas całe ręce, jak i paznokcie za pomocą henny. Co ciekawe, w starożytnej Babilonii pomalowane paznokcie nosili mężczyźni, a dokładniej wojownicy staczający między sobą bitwy.

W starożytnych Chinach długie i ozdobione paznokcie były noszone przez osoby z wysokiej klasy społecznej. Dzisiaj kobiety mogą korzystać z profesjonalnych salonów stylizacji paznokci, jak również malować i wykonywać zdobienia samodzielnie. Zajmuje to trochę czasu, niemniej efekt jest tego wart. Wraz z rozwojem branży manicure pojawia się coraz więcej możliwości. Zwykły kolor położony na całą płytkę ładnie się prezentuje, ale kobiety dzisiaj chcą czasem czegoś więcej. Zdobienia na paznokciach stają się niezwykle popularne.

Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule. Podsuniemy Ci również szereg wskazówek, dzięki którym będziesz w stanie wykonać zdobienia na paznokciach.

Czy trudno zrobić zdobienia na paznokciach?

Manicurzystka jest w stanie wyczarować na paznokciach dowolny wzór. W zasadzie możliwości jest tyle, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Otrzymujemy do wyboru mnóstwo szablonów, wzorów, z których na pewno wybierzemy coś dla siebie. Po kilku wizytach w salonie większość z nas chce jednak samodzielnie spróbować zrobić zdobienia na paznokciach. Czy jest to trudne? Oczywiście na początku może stwarzać pewne problemy, dlatego też bardzo ważne jest, to wybrać w miarę łatwy wzór, a później stopniowo zwiększać poziom trudności. Przed wykonaniem efektownego manicure, należy jednak wyposażyć się w niezbędne akcesoria. Obecnie istnieje wiele przydatnych gadżetów do wykonania zdobień na płytce, więc każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Pośród najciekawszych warto wymienić:

  • naklejki,
  • stempelki,
  • pisaki,
  • specjalne pędzelki,
  • pyłki do paznokci.

Łatwe zdobienia na paznokciach – jakie wybrać?

Od czego zacząć ozdabianie płytki paznokcia? Jakie wzory wybrać i jak je wykonać? Warto zdecydować się na te najłatwiejsze i powoli dochodzić do wprawy.

Naklejki na paznokcie

Naklejki na paznokcie to jedna z najprostszych metod stylizacji. Możemy wybierać spośród matowych wzorów, jak i błyszczących. Aplikacja ich jest banalna – wystarczy na płytkę pomalowaną lakierem hybrydowym nakleić wybrany wzór, a następnie utwardzić całość za pomocą lampy. Efekt będzie naprawdę wyjątkowy. Naklejki są trwałe – utrzymują się na płytce dokładnie tyle, ile cały manicure hybrydowy – możemy mieć przez 3 tygodnie piękne paznokcie bez konieczności codziennego malowania płytki, które staje się wręcz rutyną. Wśród różnych ciekawych naklejek na paznokcie, warte uwagi się kwiatki, szlaczki, figury geometryczne i nie tylko. Możemy odrobinę zaszaleć i na każdym paznokciu nosić inny wzór lub też przyozdobić jedynie jeden paznokieć. Puść wodzę fantazji!

Stempelki do paznokci

Stempelki do paznokci to jeszcze łatwiejsza metoda ozdobienia paznokci niż naklejki. Za pomocą tego gadżetu możliwe jest wykonanie ciekawego wzoru – np. gwiazdki, słońce, serduszka i nie tylko. Możliwości jest masa. Stempelki po prostu odbijają wzór. Czynność ta jest jednak dużo łatwiejsza niż samodzielne naklejanie wzorów czy też ich malowanie. Do wyboru mamy mnóstwo stempelków – np. opalizujące, matowe i nie tylko – na pewno znajdziesz coś dla siebie. Aplikacja wzoru jest niezwykle prosta – wystarczy po prostu przyłożyć stempelek do płytki pomalowanej lakierem hybrydowym lub też standardowym, a następnie utwardzić całość.

Pyłki na paznokciach

Umieszczanie mieniącego się pyłku na paznokciach wydaje się skomplikowane, niemniej wcale takie nie jest. Błyszczące drobinki wyglądają zupełnie inaczej na zewnątrz niż np. przy sztucznym świetle. Wiele zależy również od kąta padania światła. Pyłki zapewniają wyjątkowy efekt i są naprawdę proste w aplikacji. Nakłada się je specjalnym gadżetem, przeznaczonym do tego rodzaju czynność. Jeśli posiadasz zwykły pyłek bez aplikatora, to możesz użyć np. zwykłego patyczka. Mieniący się pyłek nakłada się na dowolny lakier – nie tylko na hybrydę, ale również na zwykły. Metoda ta umożliwia uzyskanie np. efektu lustra. Po nałożeniu pyłku na lakier przykrywa się go topem.

Flamastry i pędzelki do paznokci

Pisaki do paznokci lub flamastry dają ogromne możliwości. Za ich pomocą można stworzyć interesujące wzory -np. popularne kocie oko. Niektóre gadżety tego rodzaju są idealne do wykonania np. efektu dymu na paznokciach. Narysowanie wzorów pisakami lub długopisami do płytek zajmuje trochę więcej czasu niż np. zastosowanie stempelków. Technika ta również nie jest skomplikowana, a daje mnóstwo możliwości.

Do samodzielnego wyrysowania wzorów można użyć również pisaków do paznokci. Mimo tego, że wyrysowanie własnego wzoru może się wydawać trudne, to jednak przy minimalnej wprawie, nie powinnyśmy mieć z tym żadnych problemów. Specjalne pędzelki są cieniutkie, dzięki czemu ich obsługa nie stanowi żadnego problemu. Zdobienia ręczne malowane można zrobić w zaledwie kilka minut.

Ciekawe efekty na paznokciach

Zadbane i pomalowane paznokcie zawsze przyciągają uwagę. Jednak wielbicielki bardziej skomplikowanych wzorów również mają w czym wybierać. W zasadzie w każdym sezonie inne wzory są popularne, ale część z nich ciągle jest na topie – np. efekt kameleona, kocie oko, efekt syrenki, holo, efekt lustra i wiele innych. Wystarczy zaopatrzyć się w pyłek i pędzelek oraz folię transferową. Efekt kameleona na paznokciach dobrze prezentuje się na długiej i krótkiej płytce. Zapewnia on efekt lustrzanego odbicia – każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie kolor. Sporą popularnością cieszy się fiolet, złoto lub srebro i wszelkie opalizujące, odbijające światło barwy. Na samym początku na płytkę nakleja się folię, którą się dociska. Następnie się ją odrywa, a na paznokieć nakłada się top lub lakier.

Kryształki na paznokciach

Kryształki na paznokciach nigdy nie wychodzą z mody. Sprawdzą się one zarówno na ważną uroczystość, jak i na co dzień. Ich aplikacja nie jest trudna. Kryształki wtapia za pomocą żelu lub przykleja. Już po pierwszej próbie będziesz w stanie wykonać tę czynność bez żadnych problemów. Osiągnięcie eleganckiego efektu, który przyciąga spojrzenia, wymaga poświęcenia czasu, niemniej naprawdę warto.

Przygotowanie płytki paznokcia pod zdobienia

Kobiety decydujące się na wykonanie zdobień na paznokciach zastanawiają się często, czy płytki trzeba specjalnie przygotować. Tak naprawdę wystarczy, że wykona się starannie czynności jak do typowego manicure – niestety wiele kobiet o tym zapomina lub nie ma czasu. Tymczasem odsunięcie skórek i usunięcie tych szczególnie problematycznych, nadanie kształtu płytce i jej staranne wypolerowanie jest standardem. Nie można o tym zapominać. Należy podkreślić, że na nieprzygotowanej płytce lakier nie utrzyma się długo. Nawet jeśli goni nas czas i chciałybyśmy po prostu pomalować paznokcie, to lepiej przełożyć tę czynność i wykonać ją porządnie.

Proste zdobienia na paznokciach dla wszystkich kobiet

Jeśli zawsze rezygnowałaś ze zdobień na paznokciach, bo nie miałaś czasu na profesjonalny manicure, to teraz widzisz, że możesz sama wykonać tę czynność w zaciszu własnego domu. Pierwsze zdobienia na paznokciach są naprawdę proste, a uzyskany efekt na pewno przejdzie Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że spektakularnie ozdobiona płytka to nie tylko efekt zdolności manualnych, ale przede wszystkim wyobraźni i akcesoriów dobrej jakości. Właśnie tym ostatnim powinnaś się kierować, kupując akcesoria do paznokci!

0
0