Paznockie

Przygotowanie paznokci przed położeniem hybrydy

Paznokcie hybrydowe cieszą się ogromną popularnością – w końcu ten rodzaj manicure sprawia, że na 3 tygodnie można zapomnieć o malowaniu płytek. Zanim jednak zaczniemy się cieszyć z pięknego efektu, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Dzięki temu lakier nie będzie odchodził, nie będą się tworzyć pęcherzyki powietrza, a manicure będzie się pięknie prezentował i co najważniejsze, przetrwa w nienaruszonym stanie.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Manicure hybrydowy to hit od wielu lat. Stanowi on alternatywę względem tradycyjnych lakierów, jest wytrzymały i trwały, nie odpryskuje, a na dodatek pięknie się prezentuje. Co więcej, lakiery hybrydowe są dostępne w każdym kolorze, więc każda kobieta wybierze coś dla siebie. Podobnie rzecz wygląda ze zdobieniami – hybryda daje pod tym kątem nieograniczone pole do popisu. Sam lakier utrzymuje się przez okres trzech tygodni, dzięki czemu można na ten czas zapomnieć o niemalże codziennym malowaniu paznokci.

Zestaw do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić paznokcie hybrydowe, to na wstępie powinnaś się wyposażyć w odpowiedni sprzęt. Zrobienie hybrydy krok po kroku na własną rękę nie jest trudne, ale wymaga cierpliwości i nabrania wprawy. Podstawowy zestaw nie jest szczególnie tani, ale koszt ten szybko się zwróci.

Do przygotowania paznokci i nałożenia lakieru hybrydowego potrzebujesz następujących akcesoriów:

  • blok polerski (najlepiej czterostronny),
  • pilnik,
  • patyczki do odsuwania skórek,
  • cążki, kopytko – w przypadku grubych skórek, które się zadzierają,
  • cleaner, czyli odtłuszczacz płytki,
  • baza hybrydowa,
  • wybrany lakier hybrydowy,
  • top hybrydowy,
  • lampa UV, UV/LED.

Przygotowanie paznokci pod hybrydę

Przygotowanie paznokci pod hybrydę to bardzo ważny etap całego zabiegu stylizacji paznokci. Wszystkie czynności chwilę zajmują i są dosyć uciążliwe, ale to właśnie od staranności i precyzji wykonania zależy nie tylko końcowy efekt wizualny, ale także trwałość manicure hybrydowego. Hybrydy dzięki temu będą się odpowiednio trzymać i wyglądać.

Dobrze przygotowana płytka to połowa sukcesu. Paznokcie hybrydy są mocne i odporne, ale najpierw trzeba je doprowadzić do odpowiedniego stanu. Kruszące się i łamliwe lub uszkodzone płytki nie są odpowiednim fundamentem, by wykonać manicure hybrydowy.

  • Paznokcie po hybrydzie – usuwanie lakieru

Jeśli chcemy doprowadzić paznokcie do porządku po poprzednim manicure, to zaczynamy od usunięcia lakieru. W przypadku standardowego, wystarcza porządny zmywacz do paznokci i odrobinę cierpliwości. Pamiętajmy, by usunąć resztki, które znalazły się tuż obok skórek – pośpiech nie jest tu wskazany. Jeśli poprzednio miałaś hybrydowe paznokcie, to usuwanie lakieru zajmie Ci nieco więcej czasu i będzie wymagało wprawy. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie zrywać starego lakieru, nawet wówczas, gdy lakier będzie sam odchodził. Takie działanie może zniszczyć płytkę. Paznokcie na wstępie dobrze jest delikatnie zmatowić. Następnie należy zmiękczyć w acetonie, przyłożyć waciki nim nasączone i owinąć nimi płytki i cierpliwie czekać. Po 10 minutach lakier rozpuści się i będzie odchodzić od płytki. Resztek można się pozbyć za pomocą drewnianego patyczka. Jeśli wybieramy się do salonu manicure, to do usuwania hybrydy zostanie zastosowana frezarka. Cała czynność pozbywania się lakieru wcale nie jest skomplikowana, ale musimy ją wykonywać cierpliwie.

  • Zmiękczanie i odsuwanie skórek

Zanim zaczniemy właściwe przygotowanie do hybrydy, należy zdezynfekować dłonie. Preparat do zmiękczenia skórek sprawia, że łatwiej będzie je odsunąć za pomocą drewnianych patyczków. Płyn aplikuje się na skórki na około 10 minut. Jeśli sięgamy po kopytko, to pamiętajmy, by ruchy wykonywać niezwykle precyzyjnie. Z drugiej strony jest ono wprost niezastąpione, jeśli chcemy się pozbyć skórek z powierzchni płytki. Te, których nie da się usunąć, należy delikatnie wyciąć. Odsuwając skórki, zachowajmy ostrożność, by nie uszkodzić płytek.

  • Nadaj paznokciom pożądany kształt

Lakier hybrydowy kładzie się na ładne paznokcie, które mają pożądany przez nas kształt. Kształt nadajemy przez zmatowienie i możemy go dobrać do długości palców, stanu płytek i oczywiście swoich preferencji. Możliwości w tym zakresie jest cała masa. Pamiętajmy jednak, by całość ładnie i estetycznie się prezentowała.

  • Zmatowienie płytki

Zmatowienie płytki to czynność, która wymaga szczególnej delikatności. Dzięki temu lakier będzie się dłużej trzymał. Piłowanie wierzchniej warstwy paznokcia ma na celu pozbycie się połysku. Jest to niezbędna czynność mająca przygotować płytki pod hybrydy. Paznokcie dobrze przygotowane się nie świecą. Dlaczego jest to tak ważne? Dzięki zmatowieniu powietrze nie będzie podchodzić, nie będą się tworzyć pęcherzyki powietrza, a tym samym lakier się utrzyma dłużej. Do matowienia można użyć bloku polerskiego lub pilnika o gradacji 180, lub mniej. Oczywiście akcesoria tego typu powinny być dobrej jakości. Gwarantuje to wygładzenie nierówności.

  • Odtłuszczanie płytki

Aby lakier hybrydowy odpowiednio się trzymał, niezbędne jest odtłuszczenie płytki. Jak odtłuszczać paznokcie? Do tego celu niezbędny są bezpyłowe waciki. Nasączamy je odtłuszczaczem i przemywamy nim płytki. Istotne jest to, by dochodził on na całej powierzchni płytki, nawet tuż przy skórkach. Odtłuszczanie zaczynamy przy wale paznokcia i kierujemy się w stronę brzegu. Czynność trzeba wykonać dokładnie i sprawdzić, czy na pewno paznokcie są matowe i nie ma na nich błyszczących miejsc.

Aplikacja lakieru hybrydowego

Po przygotowaniu płytki możemy się zabrać za właściwą czynność, a więc za nakładanie lakieru hybrydowego. Jak krok po kroku to zrobić? O jakich preparatach, prócz lakieru, nie można zapominać i kiedy je zastosować?

  • Nakładanie bazy pod lakier hybrydowy

Po przygotowaniu płytki paznokci należy zabrać się za nakładanie bazy pod lakier hybrydowy. Czas utwardzania za pomocą lampy UV lub LED jest uzależniony od mocy sprzętu i wskazówek producenta.

Po nałożeniu bazy i utwardzeniu jej w lampie możesz po prostu pomalować paznokcie. Każdą warstwę lakieru utwardza się przy użyciu lampy. W zależności od tego, jak silne pokrycie chcesz uzyskać, należy nałożyć drugą warstwę lakieru, którą również utwardza się w lampie.

  • Nadaj błysk lakierowi hybrydowemu

Zastosuj top coat czyli tzw. połysk. Po nałożeniu lakieru hybrydowego i utwardzeniu go w lampie nadaje się paznokciom błysk. W tym celu płytki pokrywa się topem i utwardza lampą.

  • Przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem

Na końcu przetrzyj paznokcie wacikiem beztłuszczowym nasączonym odtłuszczaczem. Dzięki temu pozbędziesz się lepkiej warstwy na płytce. Nie zapomnij o pielęgnacji skórek – wetrzyj w nie oliwkę.

Manicure hybrydowy – wskazówki

  • Pamiętaj, by dobrze zmatowić płytki. Dzięki temu manicure będzie się lepiej trzymał i unikniesz problemów typu odchodzenie lakieru. Mało tego, efektem będziesz mogła się cieszyć znacznie dłużej. Niewłaściwie wypolerowane płytki to najczęstszy błąd popełniany podczas manicure hybrydowego.
  • Odsuwanie skórek musi być wykonywane delikatnie, tak ich nie uszkodzić.
  • Po wykonaniu manicure nie koryguj kształtu paznokci. Kształt nadaje się na etapie przygotowań.
  • Dokładnie odtłuść płytkę paznokci i sprawdź, czy cała powierzchnia jest matowa. Dzięki temu lakier hybrydowy utrzyma się przez dłuższy czas i nie będziesz miała problemów z pęcherzykami powietrza tworzącymi się pod lakierem.
  • Bazę i lakier nakładaj dokładnie na całą płytkę paznokcie, także przy brzegach – ale uważaj, że żaden z preparatów nie nachodził na skórki.
  • Przy aplikacji lakieru hybrydowego bądź cierpliwa.
  • Zawsze stosuj bazę utwardzającą.

Wykonując manicure hybrydowy, chcemy się jak najszybciej cieszyć pięknymi paznokciami, tym samym najchętniej byśmy od razu przeszły do nakładania lakieru. Tymczasem na odpowiednio przygotowanej płytce lakier będzie trwalszy i dłużej się utrzyma. Warto temu etapowi poświęcić nieco więcej czasu i każdą czynność wykonywać dokładnie i cierpliwie.

0
0