Paznockie

Folia transferowa na paznokciach – metoda szybkiego zdobienia

Piękne paznokcie dodają elegancji i podkreślają dbałość o szczegóły. Są one wizytówką każdej kobiety. Na rynku non stop pojawiają się różnego rodzaju nowości związane z branżą manicure. Mimo tego, że paznokcie żelowe, a później hybrydy, były krokiem milowym w zakresie zdobień płytki, to kolejne propozycje również wzbudzają zainteresowanie. Kobietom przestają wystarczać jednolicie pomalowane paznokcie, nawet jeśli można wybrać każdy kolor, o jakim tylko zamarzymy. Właśnie dlatego różnego rodzaju zdobienia cieszą się tak ogromną popularnością. Wśród wielu metod warto zwrócić uwagę na folię transferową. Efekt, jaki można uzyskać za jej pomocą, jest wprost spektakularny, a samo wykonanie nie zajmuje dużo czasu.

Folia transferowa – do czego służy?

Folia transferowa to nic innego jak rulon metalicznego, kolorowego arkusza, który można odbijać na paznokciach. Mamy do wyboru ogromne możliwości, jeśli chodzi o kolor folii. Co ciekawe, można ją przykładać do płytki i odbijać na całym paznokciu lub też na fragmencie. Za pomocą takiego gadżetu do stylizacji paznokci możesz osiągnąć dowolny efekt. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i wyobraźni. Dzięki temu, że istnieje wiele opcji ozdabiania paznokci folią, to nigdy Ci się ona nie znudzi.

Jeśli lubisz odrobinę zaszaleć ze wzorami na paznokciach, ale uważasz, że nie posiadasz zdolności manualnych i jednocześnie zawsze brakuje Ci czasu i cierpliwości, to folia transferowane jest dla Ciebie idealna! W ten szybki i łatwy sposób wyczarujesz na hybrydach niesamowite kombinacje. Takie zdobienia wykonasz samodzielnie w domu – nie musisz specjalnie umawiać się do manicurzystki.

Nakładanie folii transferowej na paznokcie

Jak nałożyć folię transferową na paznokcie? Metoda ta jest niesamowicie prosta – dlatego też nawet kobiety, którym brak wprawy w wykonywaniu zdobień chętnie po nią sięgają. Z początku arkusz kolorowej folii może przypominać papier samoprzylepny. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się, dostrzegamy różnice. Folię możemy nakładać przy pomocy specjalnego kleju, jak też bez niego.

Jak nakładać folię transferową na paznokcie?

Oczywiście na początku wybierz odpowiednie kolory lakieru i folii. Folię potnij na mniejsze kawałki tak, by zakrywały one płytkę paznokcia. Jeśli dopiero co rozpoczynasz przygodę z folią, to wybierz lakier hybrydowy zbliżony pod kątem koloru do barwy folii – dzięki temu nie będzie prześwitów w przypadku niedokładnego nałożenia.

Przed nałożeniem folii należy przygotować paznokcie – jest to standardem w przypadku hybryd. Odsuwamy patyczkiem drewnianym skórki, nadajemy paznokciom odpowiedni kształt, a następnie musimy je zmatowić i przemyć cleanerem. Teraz możemy nałożyć bazę, utwardzić ją i przejść do pierwszej warstwy hybrydy. Wybranym kolorem wymaluj paznokcie lakierem i wsadź je w lampę.

Nakładanie folii transferowej klejem

Metoda ta gwarantuje trwały efekt i dokładność. Manicure prezentuje się wręcz perfekcyjnie. Specjalny klej nakłada się po przetarciu warstwy dyspersyjnej cleanerem. Co to warstwa dyspersyjna? Pojawia się ona podczas procesu utwardzania lakierów hybrydowych. Łączy ona między sobą poszczególne warstwy manicure. Po zastosowaniu cleanera paznokcie się maluje klejem i pozostawia na minutę. Następnie przyciska się folię do płytki i odrywa. Oczywiście po tej czynności, całość przykrywa się topem i utwardza w lampie. Na końcu przecieramy paznokcie cleanerem.

Nakładanie folii transferowej bez kleju

Folię transferową można nakładać również bez kleju. W tym przypadku warstwy dyspersyjnej nie przeciera się cleanerem, a dociska się na nią od razu pociętą folię. Po tym standardowo nakłada się top, który utwardzamy w lamie. Na samym końcu paznokcie przecieramy cleanerem.

Wskazówki

  • potnij folię na mniejsze kawałki
  • dokładnie dociskaj folię do płytki
  • wygładź powierzchnię folii po dociśnięciu do płytki
  • jeśli nie masz doświadczenia w aplikacji folii, to wybierz kolor hybrydy zbliżony do koloru folii (dzięki temu nie będzie prześwitów)

Zalety folii transferowej

Folia transferowa na paznokciach hybrydowych to znakomity pomysł. Po pierwsze, jest ona prosta w aplikacji. Po drugie, poradzi sobie z nią każda kobieta – nawet ta, która nie posiada wprawy w ozdabianiu paznokci. Jeśli umiesz nakładać lakier hybrydowy, to z folią również sobie poradzisz. Zrobienie jednego, dodatkowego kroku pozwoli uzyskać paznokcie przykuwające spojrzenia. Folię transferową możesz umieścić na wszystkich paznokciach lub też na pojedynczej płytce. Co ważne, wytrzyma ona tyle, ile hybryda. Tym samym będziesz mogła się długo cieszyć niesamowitym efektem.

Folia transferowa – możliwości

Folia transferowa umożliwia stworzenie wielu ciekawych wzorów. Możliwości jest naprawdę masa. Prócz tego, stosując ją kolejny raz, możesz użyć dowolnego koloru lakieru hybrydowego. Metaliczne paznokcie, holograficzne, złote, srebrne, motywy roślinne, kwiatowe – wszystko to zrobisz w ciągu zaledwie chwili, sięgając po folię.

Folia transferowa na paznokciach – czy warto?

Jeśli znudził Ci się jeden kolor na paznokciach, chciałabyś odrobinę zaszaleć, ale jednocześnie brak Ci wprawy w różnych stylizacjach, to folia transferowa będzie znakomitym pomysłem. To łatwe i efektowne rozwiązanie doda ciekawego charakteru i sprawi, że Twoje paznokcie będą się wyróżniać. Mało tego, za każdym razem możesz uzyskać inny wzór. Folia transferowa jest łatwiejsza w aplikacji niż popularne naklejki. Po skończonym manicure paznokcie wyglądają nowocześnie i oryginalnie. Ta metoda świetnie sprawdzi się w wakacje, ale stanowi też propozycję na wyjście na imprezę lub koncert. Folia idealnie uzupełnia hybrydę. Już teraz ją wypróbuj i sprawdź, ile efektów możesz uzyskać.

0
0