Paznockie

Kiedy stosować bazę hybrydową, a kiedy żel budujący?

Długie, zadbane ładne paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Umożliwiają one wykonanie dowolnej stylizacji, częstą zmianę koloru i zdobień, nieustanne eksperymentowanie. Niestety, nie każda z Pań jest posiadaczką długiej i zdrowej płytki. Na szczęście dzisiaj istnieje masa możliwości, by sobie z tym poradzić. Kruche i rozdwajające się paznokcie nie są już żadną przeszkodą. Piękne paznokcie leżą w zasięgu każdej z nas. W artykule odpowiadamy na poniższe pytania.

Baza czy żel – co wybrać?

Każda kobieta może dziś mieć piękne paznokcie. Różnego rodzaju preparatu potrafią wyrównać płytkę i pozbawić ją niedoskonałości, przedłużyć paznokcie, a także nadać im wymarzony kształt. W zależności od preferencji masz kilka opcji do wyboru. Przedłużanie paznokci cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Różnego rodzaju bazy budujące, żele, lakiery, ozdoby sprawiają, że każda kobieta znajdzie coś idealnego dla siebie. Warto podkreślić, że dzisiejsze metody i kosmetyki różnią się znacząco od tych sprzed wielu lat i są całkowicie bezpieczne. Umożliwiają one osiągnięcie naprawdę niesamowitego efektu.

Mając tyle opcji w zanadrzu, zapewne zastanawiasz się, który produkt będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli wybierasz się do salonu manicure, to zapewne otrzymasz profesjonalną poradę. Jeśli jednak chcesz popracować nad stylizacją w zaciszu domowym, to na co się zdecydować?

 • Przedłużanie paznokci żelem czy bazą? Jak wybrać?

Wiele zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Prócz tego warto zastanowić się, który produkt będzie dla nas wygodniejszy. Weź pod uwagę grubość paznokci, stan płytki i jej długość. Obecnie baza budująca, jak i metoda żelowa są tak samo popularne.

Generalna zasada mówi, że jeśli przedłużamy paznokcie i przedłużenie ma być solidne, to lepszy będzie żel budujący. Jeśli natomiast masz twardą płytkę i chcesz jedynie odrobinę je przedłużyć, to baza hybrydowa będzie wystarczająca.

Jak wybrać żel budujący do paznokci?

Przedłużanie paznokci w warunkach domowych umożliwia wiele produktów. Jednym z najpopularniejszych jest żel budujący samopoziomujący. Dzięki niemu bezproblemowo nadbudujesz płytkę paznokcia do pożądanej długości i będziesz się cieszyć nowym paznokciami. Możesz uzyskać dowolną długość. Mało tego, płytki będą odporne na czynniki zewnętrze i nie zaszkodzą im standardowe obowiązki.

Żel budujący – najważniejsze właściwości, na które musisz zwrócić uwagę:

 • łatwość jego aplikacji
 • odpowiednia konsystencja
 • łatwość rozprowadzania na płytce
 • dobra przyczepność
 • łatwość formowania

Idealny żel budujący nie może się rozlewać po płytce. Osiągnięcie gładkiej powierzchni powinno przychodzić bezproblemowo. Kosmetyk ma zabezpieczać płytkę i ograniczać ryzyko jej złamania. Aplikacja żelu jest uzależniona od umiejętności. Warto pamiętać, że bardzo gęste żele są wskazane dla tych kobiet, które mają doświadczenie w samodzielnym przedłużaniu paznokci. Dla początkujących wskazana jest lżejsza konsystencja. Warto podkreślić, że odpowiednia gęstość żelu to podstawa – jeśli dokonamy odpowiedniego wyboru, to przedłużanie paznokci nie będzie trudne!

Po przygotowaniu płytki paznokcia wystarczy nałożyć żel i dzięki temu płytka będzie już przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dobry żel budujący zwiększy przyczepność lakieru i jego trwałość.

Baza hybrydowa – czy warto?

Baza hybrydowa to produkt do manicure, który cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet, które chcą jedynie trochę przedłużyć paznokcie lub po prostu szukają preparatu pod lakier. Jeśli Twój płytka jest w dobrym stanie, to nie musisz sięgać po żel. Baza hybrydowa nadbudowuje długość paznokcia i wzmacnia płytkę. Za jej pomocą możliwe jest wyrównanie nierówności i ubytków.

 1. Baza hybrydowa – zalety:
 • prosta i szybka aplikacja
 • odpowiednia gęstość – nawet osoby początkujące ją zaaplikują bez żadnych problemów
 • wyrównanie i modelowanie płytki

Baza budująca, zwana również bazą hybrydową to prawdziwy hit w branży manicure. Ogromną zaletą jest prosta i szybka aplikacja. Optymalna konsystencja sprawia, że nawet osoby bez doświadczenia nie będą miały problemów z jej nałożeniem. Bazę hybrydową można stosować zarówno jako standardową bazę, jak i jako produkt do przedłużenia płytki. Pozwalają one wyrównać i wymodelować płytkę.

 1. Przedłużanie paznokci bazą hybrydową

Jeśli chcesz przedłużyć płytkę paznokci za pomocą bazy hybrydowej, to musisz nałożyć większą ilość warstw. Czynność ta nie jest skomplikowana. Co ważne, nawet jeśli będziesz chciała zmienić kolor lakieru, to nie będziesz musiała pozbywać się bazy. Wystarczy uzupełnienie odrostu. Po tym możesz już nałożyć lakier hybrydowy w innym kolorze.

Podsumowanie

Zarówno żele budujące, jak i bazy hybrydowe, są produktami wartymi uwagi. Jeśli chodzi o aplikację preparatów, to wszystko zależy od naszych umiejętności. Nakładanie bazy jest łatwiejsze, ale jeśli wybierzemy żel o odpowiedniej konsystencji, to także nie będzie problemu. Obydwa specyfiki umożliwiają uzyskanie olśniewającego efektu – to, który wybierzemy, zależy tylko od naszych preferencji, celu i stanu paznokci.

0
0