Paznockie

Jaki kolor wybrać do krótkich paznokci?

Piękne i zadbane dłonie i ładne paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Dopełniają one kreację i stylizację, a poza tym stanowią dzisiaj obowiązkowy punkt codziennej pielęgnacji. Większość z nas marzy o smukłych, naturalnych, zdrowym i dłuższych płytkach. Co jednak w sytuacji, gdy mimo naszych starań, mamy krótkie paznokcie i każda próba ich zapuszczenia kończy się porażką? Co prawda istnieje masa preparatów wzmacniających paznokcie, ograniczających ich łamliwość i przyspieszających tempo wzrostu, ale nie zawsze one działają. Część kobiet musi po prostu zaakceptować krótkie lub bardzo krótkie paznokcie. Nie oznacza to wcale, że nie ma możliwości, by się one prezentowały efektownie

W artykule odpowiadamy na powyższe pytania oraz podsuwamy kilka przydatnych porad. Udanej lektury!

Kształt krótkich paznokci – jaki najlepszy?

Krótkie paznokcie powinny mieć odpowiedni kształt. Piłowanie ich prosto nie jest wcale dobrym pomysłem. Nawet przy krótkich płytkach możemy optycznie wysmuklić dłoń i wydłużyć palce, jednakże proces ten będzie trudniejszy. Manicurzystki zalecają przeważnie kształt owalny lub okrągły. Kwadraty i inne szaleństwa powinno się od razu wyeliminować. Krótkie paznokcie są odporniejsze na uszkodzenia niż długie, dlatego opiłowując je w kształt owalny, nie trzeba się obawiać, że się złamie. Przed pomalowaniem płytek na wybrany kolor należy oczywiście odpowiednio je przygotować i zadbać również o skórki.

Lakier do krótkich paznokci

Krótkie paznokcie nosiła sama Marylin Monroe. Jak widać, nie tylko długie płytki mogą się ładnie i kobieco prezentować. Paznokcie krótkie również, zwłaszcza gdy znamy kilka trików. Za pomocą odpowiedniego manicure i dobrze dobranego koloru możemy je optycznie wydłużyć i wysmuklić, czy też nadać bardzo eleganckiego charakteru.

Krótkie paznokcie są wygodne, ułatwiają wykonywania codziennych czynności i pracy. W końcu nie przeszkadzają w pisaniu na klawiaturze. Prócz tego ryzyko, że zadrapniemy paznokciem lub też, że nam się złamie, jest zminimalizowane.

Kolor paznokci powinien być dopasowany do całej stylizacji i nie wybijać się na pierwszy plan. W przypadku krótkiej płytki warto pamiętać o triku, by nie zamalowywać bocznych krawędzi – dzięki temu paznokcie będą się wydawały optycznie dłuższe.

Lakier hybrydowy do krótkich paznokci – czy warto?

Powszechnie panuje przekonanie, że hybrydę kładzie się na dłuższe paznokcie. Tymczasem nic nie stoi na przeszkodzie, by manicure hybrydowy wykonać również na krótkich płytkach. W końcu każda kobieta chce mieć zadbane i efektowne paznokcie, na których lakier będzie utrzymywał się trzy tygodnie. Prócz tego hybrydy są trwałe i odporne na uszkodzenia. W zależności od tego, czy manicure wykonujemy w salonie, czy w domu, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Tylko właściwie wypielęgnowana płytka sprawi, że lakier się utrzyma i nie będzie odpryskiwać. Przygotowanie płytki jest podstawą bez względu na to, czy mamy długie, czy krótkie paznokcie.

Jakie lakiery wybrać do krótkich paznokci?

Każda kobieta zawsze chętnie kupuje kolejny lakier, bez względu na to, jakie ma paznokcie. Jasne kolory to najczęściej polecane do krótkich paznokci. Nie zawsze sprawa jest tak prosta. Neutralne lakiery hybrydowe w odcieniu nude prezentują się elegancko, ale biel już niekoniecznie. Na krótkich płytkach nie da ona pożądanego efektu, a wprost przeciwnie. Niektóre profesjonalne manicurzystki twierdzą, że niektóre ciemne lakiery hybrydowe, takie jak np. brąz lub czerń może optycznie jeszcze bardziej skracać płytkę. Wszystko jednak zależy od wybranego odcienia. Intensywne bordo czy granat zapewnią elegancki efekt i wysmuklą palce.

Jeśli lubimy zaszaleć, to na pewno warto wypróbować zdobienia w postaci pionowych pasków, które sprawią, że paznokcie będą się wydawały smuklejsze. Inne ozdoby lepiej sobie darować.

Krótkie czerwone paznokcie

Czerwone paznokcie zawsze dobrze wyglądają i to bez względu na długość płytki. W końcu czerwony lakier to klasyka i ponadczasowa elegancja, która zawsze się sprawdzi. Posiadaczki krótkich paznokci również mogą zaszaleć z odcieniem czerwonego i postawić albo na nasycony, ognisty odcień albo na ten, który nieco bardzo wpada w róż lub bordo. Zadbane, krótkie paznokcie prezentują się dobrze bez względu na odcień. Ten powinno się dobierać jedynie pod względem stylizacji, czy też sytuacji. O ile klasyczna czerwień to kolor odpowiedni do pracy, o tyle neonowy odcień już niekoniecznie.

Krótkie paznokcie pomalowane na różowo – czy warto?

Poprzez dobrze dobrany i wykonany manicure możemy optycznie wydłużyć paznokcie. Kolory w barwie różu zawsze powracają i stają się na nowo hitem. Co prawda odcienie nieustannie się zmieniają, niemniej żadna kobieta, bez względu na to, jakiej długości na paznokcie nie chce zrezygnować z tej barwy. Warto podkreślić, że na skróconej płytce róż ładnie się prezentuje, a co więcej, zostaje ona optycznie wydłużona, zwłaszcza jeśli dobierzemy tonację lakieru pod koloryt skóry.

Jak malować krótkie paznokcie?

Jak powinno się malować krótkie paznokcie? Kolor jest kwestią gustu, ale te, które są odpowiednio dobrane, mogą wysmuklić je i optycznie wydłużyć, jeśli oczywiście będziemy się trzymać pewnych wytycznych. Podstawą jest jednak odpowiednie przygotowanie płytki, nadanie jej pożądane kształtu – w tym przypadku owalnego.

0
0