Paznockie

Paznokcie żelowe krok po kroku – metoda na formie

Paznokcie żelowe to metoda ciesząca się ogromną popularnością. Ten rodzaj manicure jest od wielu lat prawdziwym hitem, gdyż umożliwia on przedłużenie paznokci i prezentuje się efektownie przez kilka tygodni. W przypadku odrostu na paznokciach żel można uzupełniać. Manicure żelowy daje mnóstwo opcji do wyboru w zakresie stylizacji. Teraz każda kobieta, nawet ta, której paznokcie są bardzo krótkie, może sprawić, że zadbane dłonie staną się jej wizytówką.

Jak zrobić paznokcie żelowe na szablonie?

Decydując się na przedłużanie paznokci żelem, mamy do wyboru dwie metody – na szablonie lub na płytce. Jak robi się paznokcie żelowe na formie?

Paznokcie żelowe na szablonie krok po kroku

Chcąc wykonać piękne paznokcie żelowe, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie dłoni. Na początku należy oczyścić je płynem do dezynfekcji. Nie wykonuj standardowego manicure przed przedłużeniem paznokci żelem – w przeciwnym wypadku żel nie będzie się tak długo utrzymywać na płytce.

Manicurzystka zadba o odżywienie dłoni i delikatne odsunięcie skórek. Ten krok jest szczególnie ważny, gdyż skórki nie powinny być narażona na działanie żelu. Odsuwając je, należy zachować ostrożność – dzięki temu nie zostaną one uszkodzone ani też zranione. Prawidłowo odsunięte skórki prezentują się estetycznie.

Zmatowienie i odtłuszczenie płytki to kolejne czynności. Są one istotne, gdyż od nich zależy prawidłowe przyleganie żelu do płytki. Spiłowanie i matowienie płytki wymaga delikatności i wprawy. Do odtłuszczenia płytki używa się cleanera. Następnie nakładamy bazę, czyli primer zwiększający przyczepność.

Po powyższych czynnościach przechodzi się do konkretów. Pierwszym krokiem jest wybranie szablonu. Następnie za pomocą pędzelka nakłada się kolejne warstwy żelu. Każdą z nich utrwala się przy zastosowaniu lampy przez 2-3 minuty. Każda warstwa po utwardzeniu powinna zostać przemyta odtłuszczaczem. Po tych czynnościach płytkę się piłuje do wybranego przez nas kształtu oraz długości.

Teraz pozostaje już wybór koloru oraz zdobień. Krok ten jest oczywiście dla wielu kobiet najważniejszy i najbardziej oczekiwany – w końcu po jego wykonaniu dłonie będą prezentować się olśniewająco. Manicure żelowy kończy się nałożeniem na płytkę paznokci i na skórki oliwki. Zapewni ona odżywienie i odpowiednią pielęgnację.

Należy podkreślić, że podczas kładzenia żelu na paznokciach bardzo ważna jest dokładność. Wykonanie całego manicure troszkę trwa, ale efekt końcowy jest zachwycający.

Produkty do manicure żelowego

Manicure żelowy daje wyjątkowy efekt, ale bardzo ważne jest to, by zastosowane materiały były naprawdę dobrej jakości. Podstawą jest odpowiedni żel, gdyż od niego w dużej mierzy uzależniony jest rezultat oraz trwałość paznokci. Dobrej klasy materiał do stylizacji paznokci gwarantuje niesamowity efekt.

Niezbędne akcesoria do wykonania paznokci żelowych

Manicure żelowy cieszy się popularnością od lat. Jest to jedna z najchętniej wybieranych metod, odpowiednia dla każdej kobiety. Co jest potrzebne do manicure żelowego?

Akcesoria do wykonania paznokci żelowych na szablonie:

 • lampa UV LED
 • pilniczek
 • bloczek polerski
 • szablon
 • odtłuszczacz do paznokci
 • primer – baza pod lakier żelowy
 • dobrej jakości żel do paznokci
 • pędzelek do nakładania żelu
 • patyczek do odsuwania skórek
 • oliwka do skórek
 • płyn do dezynfekcji

Zalety paznokci żelowych

Paznokcie żelowe na szablonie wyglądają zjawiskowo. Technika zachwyca i co ważne – jest trwalsza i bardziej wytrzymała niż uwielbiane hybrydy. Poniższe argumenty na pewno Cię przekonają do wybrania manicure żelowego na formie!

 • Trwałość: żelowe paznokcie wykonane na szablonie wytrzymują nawet do kilku tygodni.
 • Odporność: żel jest wytrzymały – paznokcie na pewno się nie złamią, a lakier nie odpryśnie.
 • Naturalny wygląd – przedłużanie paznokci żelem to gwarancja naturalnego wyglądu.
 • Wiele możliwości stylizacji – manicure żelowy można dostosować do swoich preferencji.
 • Możliwość uzupełnienia żelu – kiedy paznokcie rosną, to żel można bezproblemowo uzupełnić.

Efekt, jaki daje manicure żelowy na szablonie, jest olśniewający. Metoda ta zapewnia dłuższą trwałość niż hybrydy i umożliwia wydłużenie płytki, co jest prawdziwym wybawieniem dla wszystkich posiadaczek krótkich lub bardzo krótkich paznokci.

Manicure żelowy na szablonie wymaga zdolności manualnych i profesjonalnego sprzętu, dlatego też na początku można wybrać się do salonu stylizacji paznokci. Manicurzystka wie, jak dobrze wykonać paznokcie żelowe i osiągnąć pożądany efekt.

Paznokcie żelowe na formie – czy warto?

Manicure żelowy na formie daje nieograniczone możliwości. Paznokcie możemy dostosować do dowolnych preferencji. Wraz ze stylistką dobierzemy odpowiednią długość, kształt, kolor, ewentualne zdobienia. Efekt na pewno przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania. Paznokcie żelowy sprawdzają się zarówno podczas eleganckiego przyjęcia, imprezy, spotkania, jak i na co dzień. Nie przeszkadzają one w codziennych obowiązkach, są wytrzymałe i trwałe. Będą wyglądać olśniewająco w każdej sytuacji. Warto podkreślić, że manicure żelowy prezentuje się naturalnie – mimo tego, że płytka zostaje wydłużona. Nawet jeśli Twoja naturalna płytka nie jest w szczególnie dobrej kondycji (są na niej widoczne odbarwienia, jest bardzo krótko obcięta itp.), to możesz zdecydować się żel na paznokciach. Pamiętaj – dłuższe paznokcie optycznie wysmuklają dłoń!

0
0