Paznockie

Jak nakładać żel na paznokcie?

Manicure żelowy to rozwiązanie dla każdej kobiety – nie ma znaczenia, w jakim stanie jest Twoja płytka, czy nosisz na co dzień długie, czy może krótkie paznokcie. Jeśli marzysz o tym, by Twoje dłonie odpowiednio się prezentowały, to żel na paznokciach będzie znakomitym rozwiązaniem. Już nie będziesz musiała codziennie nakładać lakieru. Wystarczy raz na kilka tygodni znaleźć dłuższą chwilę, by osiągnąć wyjątkowy efekt na paznokciach, który utrzyma się naprawdę długo. Żel na paznokciach zdobył dawno temu popularność. Kobiety nadal chętnie po niego sięgają. O tym, jak nakładać żel na paznokcie, możemy znaleźć w sieci pełno informacji. My postaramy się je zweryfikować i odpowiedzieć Ci na pytania.

Samodzielne wykonanie paznokci żelowych

Zanim zabierzemy się za manicure żelowy, warto wybrać odpowiednią technikę. Do wyboru mamy dwie – nakładanie żelu na szablon lub na naturalną płytkę. Pierwsza umożliwia wydłużenie płytki za pomocą żelu, druga zaś sprawdza się przy każdej długości i stanowi wzmocnienie płytki. Paznokcie żelowe są trwałe i niesamowicie wytrzymałe, a do tego wyglądają naturalnie. Możesz wybrać zarówno dowolny kolor, jak i zdobienia. Producenci co rusz zasypują nas nowymi propozycjami lakierów żelowych. Kobiety, które interesują się modą i aktualnymi trendami również nie będą narzekać.

Samo wykonanie paznokci żelowych wymaga poświęcenia sporej ilości pracy, ale również czasu. Efekt końcowy jest jednak wart zachodu. I co ważne, będziesz miała na długi czas spokój. Jeśli zastanawiasz się, czy nakładanie żelu na paznokcie jest trudne, to po przeczytaniu poniższych wskazówek na pewno Twoje wątpliwości zostaną rozwiane. Jeśli pierwszy raz decydujesz się na ten manicure, to zapewne wybierzesz się do salonu stylizacji paznokci. Po kilku wizytach i zaobserwowaniu poszczególnych czynności wykonywanych przez kosmetyczkę, na pewno będziesz w stanie w domu samodzielnie krok po kroku wykonać piękne paznokcie żelowe. Od czego zatem zacząć?

Akcesoria do wykonania paznokci żelowych

Przed zabraniem się do wykonania manicure żelowego, musisz wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Oto akcesoria do położenia żelu na paznokcie

  • lampa UV LED
  • pilnik 100/180
  • bloczek polerski
  • cleaner i waciki bezpyłowe
  • odtłuszczacz do paznokci
  • primer
  • baza pod żel
  • dobrej jakości żel do paznokci
  • pędzelki do nakładania żelu
  • patyczek do odsuwania skórek (ewentualnie cążki)
  • oliwka do skórek
  • płyn do dezynfekcji

Wybierając niezbędne akcesoria, sprawdź, czy są one wygodne, solidne i czy zostały wykonane z odpowiednich materiałów. Przedmioty do paznokci od znanych marek zapewniają precyzję i bezpieczeństwo, a ponadto na pewno dłużej Ci będą służyć.

Przygotowanie płytki pod paznokcie żelowe

Częste wizyty u profesjonalnej manicurzystki wykańczają – w końcu kto ma na to czas i pieniądze? Spróbuj zatem wykonać manicure żelowy samodzielnie Zastanawiasz się, od czego zacząć nakładanie żelu na paznokcie?

Niezbędne jest odpowiednie przygotowanie płytki. Na wstępie używamy płynu antyseptycznego do dezynfekcji rąk. Później patyczkami, najbezpieczniej drewnianymi, odsuwamy skórki. Dobrze zastosować płyn do zmiękczania skórek. Sama płytka powinna być obcięta i zmatowiona – do tego celu należy zastosować blok polerski oraz pilnik. Teraz usuń pył, oczyść paznokcie za pomocą cleanera. Dzięki temu zostaną one odtłuszczone. Możesz zaaplikować primer.

W zależności od techniki, jaką wybrałaś – nakładanie żelu na naturalną płytkę lub też na szablonie, musisz dostosować kształt do swojej płytki.

Nałożenie żelu na paznokcie

Wykonywanie paznokci żelowych nie jest trudne, ale zajmuje sporo czasu. Na początku nałóż na paznokcie bazę pod żel i utwardź ją w lampie. Pamiętaj, aby nie dotykała ona skórek. Po tym możesz przystąpić do aplikacji żelu na szablon lub na płytkę. Do tego celu użyj pędzelka. Nakładaj minimalną warstwę żelu. Po nałożeniu pierwszej warstwy żelu musisz ją utwardzić w lampie. Czas jest uzależniony od mocy sprzętu. Informacje te znajdziesz w instrukcji. Kiedy pierwsza warstwa się utwardzi, to możesz przystąpić do nadania płytce odpowiedniego kształtu. Pamiętaj, żeby robić do delikatnie i precyzyjnie.

Nakładając drugą warstwę żelu, musisz wyprofilować krzywą C. Czynność ta wymaga zdolności manualnych, ale na pewno już po pierwszym razie, będziesz wiedzieć, jak się za nią zabrać.

Czym jest krzywa C na paznokciu i jak ją zbudować?

Zabierając się za wykonanie paznokci żelowych, na pewno usłyszysz rady, jak prawidłowo wyprofilować krzywą C. Czym jest krzywa C?

Jest ona łukiem na paznokciu, który zaczyna się przy skórce i kończy na wolnym brzegu paznokcia. Nakładając żel, pamiętaj, że wszystko musi ze sobą współgrać i zachować odpowiednie proporcje. Zwróć uwagę na to, by na środku płytki znajdowała się nieco grubsza warstwa żeli niż na brzegach. W celu uzyskania idealnej linii nałóż grubszą warstwę żelu na środek i rozetrzyj ją na boki. Pamiętaj, że budowanie krzywej C jest istotne – paznokcie, które mają ją odpowiednio wyprofilowaną, wyglądają na bardziej eleganckie i prezentują się naturalnie. Kiedy już uzyskasz odpowiedni kształt, to utwardzasz żel w lampie.

Teraz czas na wykończenie stylizacji. Wybierz odpowiedni kolor lakieru – tutaj masz w zasadzie nieograniczony wybór. Żelowy lakier do paznokci również utwardza się w lampie. Po nałożeniu oliwki na paznokcie i skórki będą one odpowiednio nawilżone, a przy okazji zapewnisz im lśniący wygląd.

Ile wytrzymują żelowe paznokcie?

Pytania o to, ile utrzymują się żelowe paznokcie, padają bardzo często. Z całą pewnością wiele zależy od tego, jakich materiałów się używa. Warto inwestować w sprawdzone marki, które są bezpieczne, wygodne i zapewniają odpowiedni efekt. Po drugie istotna jest jakość wykonania manicure i dokładność. Należy pamiętać, żeby nie nakładać zbyt grubej warstwy żelu. Nie można pominąć również żadnego z etapów wykonywania paznokci żelowych. Pamiętaj o wszystkich krokach. Kluczowe jest odtłuszczenia płytki cleanerem. Ta z pozoru błaha czynność, ma ogromne znaczenie. Zwróć też uwagę na moc lampy. Jeśli chcesz mieć pewność, że jest ona odpowiednia, to kup ją ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł. Wykonując żelowe paznokcie, zarezerwuj odpowiednią ilość czasu. Niczego nie przyspieszaj. Manicure tego rodzaju jest czasochłonny i pracochłonny. Jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, to pięknymi paznokciami będziesz się mogła cieszyć przez dobrych kilka tygodni.

Uzupełnianie żelu na paznokciach

Mimo tego, że żelowe paznokcie wytrzymują nawet 5 tygodni, to jak doskonale wiesz, naturalna płytka będzie rosnąć. Kiedy dostrzeżesz nieestetyczne ubytki żelu, to możesz go uzupełnić. Nie jest to łatwe, dlatego też, jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko będzie odpowiednio wyglądać, to warto wybrać się do manicurzystki. Niektóre kobiety już na etapie pojawiania się odrostów na płytce, decydują się na nowy manicure. Warto jednak rozważyć po prostu jego uzupełnienie.

Usuwanie paznokci żelowych

Prawidłowe usuwanie żelu z paznokci to czynność, do której musisz się przyłożyć. Masz do wyboru kilka metod.

  • Rozpuszczenie żelu

Aby pozbyć się żelu z paznokci, możesz je zanurzyć w acetonie. Po prostu wlej płyn do miski i trzymaj w niej palce. Żel rozpuszcza się po upływie około 25 minut. Metoda ta jest prosta, jednakże może zaszkodzić skórkom.

  • Owinięcie paznokci żelowych wacikami z acetonem i folią

Do tego sposobu potrzebujesz tylko wacików kosmetycznych, folii aluminiowej i acetonu. Zanurzony w acetonie wacik zostaje owinięty wokół paznokcia, a następnie owinięty folią. Po kilku chwilach żel zacznie schodzić z płytek. Czynność powinna zająć około 10 minut. Resztki możesz usunąć drewnianymi patyczkami. Nie sięgaj po metalowe przyrządy, gdyż uszkodzą one Twoją naturalną płytkę.

  • Usuwanie paznokci żelowych za pomocą pilnika

Usuwanie paznokci żelowych za pomocą pilnika jest trudne i niebezpieczne, dlatego też poleca się wykonywać tę czynność u doświadczonej manicurzystki. Do usuwania używa się pilnika gruboziarnistego. Należy zachować przy tym ostrożność, żeby nie uszkodzić naturalnej płytki.

Pamiętaj o zapewnieniu paznokciom odpowiedniej regeneracji po zdjęciu żelu.

0
0