Paznockie

Jak zrobić pedicure hybrydowy krok po kroku?

Pedicure hybrydowy to skuteczny sposób na piękne paznokcie u stóp. Koniec z odpryskującym lakierem i malowaniem paznokci kilka razy w tygodniu. Dokładnie wykonany pedicure przetrwa kilka tygodni i przez cały ten czas paznokcie u stóp będą wyglądać wprost oszałamiająco. Kobiety na całym świecie pokochały hybrydę – dołącz do nich i Ty. Jeśli choć raz ją położysz, to nieprędko z niej zrezygnujesz. Przekonaj się sama. Oczywiście przez wybraniem się do salonu stylizacji paznokcia lub też samodzielnymi próbami wykonania pedicure mnóstwo pytań przychodzi Ci do głowy.

Postaramy Ci się przybliżyć tematykę. Poniżesz znajdziesz wszystko, co chciałabyś wiedzieć o pedicure hybrydowym!

Na czym polega pedicure hybrydowy?

Pedicure hybrydowy jest kojarzony głównie z paznokciami pomalowanymi trwałym i wytrzymałym lakierem. Zabieg jednak polega również na kilku innych czynnościach. Przede wszystkim na wstępie odsuwa się lub usuwa skórki i martwy naskórek, a następnie piłuje się paznokcie do pożądanego kształtu. Po odtłuszczeniu płytki maluje się ją po kolei pokładem, lakierem i topem. Każdą warstwę utwardza się specjalną lampą. Co ważne, lakier hybrydowy nie traci blasku i nie odpryskuje. Przez 3-4 tygodnie paznokcie u stóp wyglądają pięknie. Po pojawieniu się nieestetycznych odrostów hybrydę się po prostu usuwa.

Sam pedicure hybrydowy można wykonać w domu – oczywiście niezbędne będą tu umiejętności manualne oraz odpowiednie akcesoria, jednak dojście do wprawy jest możliwe stosunkowo szybko.

Akcesoria do wykonania pedicure hybrydowego:

 • lampa UV
 • pilnik o gradacji 180
 • bok polerski
 • frezarka lub tarka do pięt
 • patyczki, kopytko lub cążki do skórek
 • separator do pedicure
 • waciki bezpyłowe
 • cleaner
 • baza UV
 • lakier hybrydowy
 • top coat

Pedicure hybrydowy – jak go wykonać krok po kroku?

Wykonując pedicure hybrydowy, należy zachować dokładność i delikatność – nie dopuszczajmy do mikrourazów. Po nabyciu odpowiednich akcesoriów przechodzimy do konkretów. Oczywiście dla większości z nas kluczowy będzie wybór koloru lakieru. Można tu zwrócić uwagę na aktualne trendy, ale też na to, co nam się podoba.

Pedicure hybrydowy krok po kroku:

 • Przygotowanie stóp

Pedicure hybrydowy warto rozpocząć od usunięcia lakieru z paznokci. Po tym dobrze wymoczyć stopy przez 10-15 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnej, zmiękczającej soli. Po dokładnym osuszeniu stóp zajmijmy się piętami i usunięciem zrogowaciałego naskórka przy użyciu frezarki. Następnie odsuwa się skórki za pomocą drewnianego patyczka, kopytka. Skórki niemożliwe do odsunięcia, usuń ostrożnie cążkami.

 • Piłowanie paznokci

W zależności od stanu płytek i naszych preferencji, paznokcie się skraca i nadaje się im odpowiedni kształt. Pamiętajmy, by nie obcinać paznokci u stóp zbyt krótko – może to spowodować ich wrastanie i ból.

 • Matowienie paznokci

Po nadaniu płytce odpowiedniego kształtu należy ją zmatowić. Do tego celu używa się bloku polerskiego.

 • Odtłuszczanie płytki

Ostatni etap przygotowawczy to odtłuszczenie płytki za pomocą wacika nasączonego cleanerem. Dzięki temu lakier nie będzie odchodził.

 • Nałożenie bazy i jej utwardzanie

Po takim przygotowaniu płytki paznokci u stóp nakłada się bazę pod lakier. Po nałożeniu należy ją utwardzić przy użyciu lampy UV lub LED. Czas utwardzania jest uzależniony od rodzaju lampy i jej mocy.

 • Nakładanie lakieru

Po utwardzeniu bazy możemy pomalować paznokcie lakierem hybrydowym na dowolny kolor. Oczywiście lakier również utwardzamy lampą. Zawsze warto nałożyć dwie warstwy lakieru – wówczas kolor będzie głębszy. Każdą warstwę należy utwardzić.

 • Nałożenie top coat

Na pomalowane lakierem paznokcie nakładamy top coat, który zapewni paznokciom połysk. Warstwę tę również utwardza się w lampie.

 • Czynności końcowe

Na koniec, kiedy już paznokcie u stóp wyglądają dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałyśmy, to przemywamy je cleanerem. Na skórki warto założyć oliwkę. Kropką nad i będzie wtarcie w stopy kremu.

W ten oto prosty sposób mamy skończony pedicure hybrydowy, który jest trwały i odporny na czynniki zewnętrzne, a na dodatek zachwyca każdą kobietę. Z takimi argumentami nie sposób dyskutować.

Usuwanie hybryd z paznokci u stóp

Lakier hybrydowy na paznokciach u stóp utrzymuje się około 3 tygodni. Kiedy na płytce z nałożoną hybrydą zaczynają się pojawiać odrosty, które stają się coraz bardziej widoczne, to sygnał, że warto usunąć lakier. Poza tym usuwanie hybryd po trzech tygodniach pozwoli odpocząć paznokciom i sprawi, że się one nie przesuszą. Lakieru możemy pozbyć się w domu lub wybrać się w tym celu do salonu. Najważniejsza zasada mówi o tym, by pod żadnym pozorem nie zrywać lakieru z płytek, gdyż wówczas może dojść do uszkodzeń i osłabienia paznokci, które ciężko będzie doprowadzić później do ładu. Hybrydę usuwa się specjalnym płynem, którego bazę stanowi aceton. Na staranne usunięcie hybryd warto zarezerwować czas. Po wymoczeniu paznokci u stóp w płynie dopiero po 15 minutach można usuwać lakier. Paznokcie owija się wacikiem z acetonem, a następnie uszczelnia się to folią. W zależności od tego, czy samodzielnie zdejmujemy lakier, czy może u pedicurzystki, można użyć specjalnej frezarki. Usuwanie lakieru wymaga wprawy, dlatego też warto choć raz wybrać się w tym celu do profesjonalistki.

Czy warto zrobić pedicure hybrydowy?

Pedicure hybrydowy to nie tylko idealne rozwiązanie na lato. Oczywiście, kiedy robi się cieplej, to odsłaniamy stopy i zadbane paznokcie prezentują się obłędnie, ale również w chłodniejszych miesiącach warto poprawić sobie nastrój. Wbrew pozorom hybryda jest wykonywana nie tylko przez kobiety, które są wiecznie w biegu. Każda z nas doceni ją już po pierwszym zastosowaniu. Pomyśl tylko, ile zajmuje Ci malowanie paznokci u stóp i jak często musisz tę czynność wcielać w życie. Pedicure hybrydowy utrzymuje się nawet miesiąc i co ważne, efekt końcowy możesz całkowicie dopasować do swoich preferencji. Producenci oferują szeroki wybór kolorów i zdobień – w kwestii tej nie ma żadnych ograniczeń!

Zalety pedicure hybrydowego:

 • trwałość
 • wytrzymałość na czynniki zewnętrzne
 • odporność na ścieranie
 • zabezpieczenie przed uszkodzeniami
 • możliwość uzyskania dowolnego efektu
 • piękne i zadbane paznokcie u stóp przez 3 tygodnie

Hybrydowe paznokcie u stóp – jedno malowanie i spokój na długi czas!

Wykonanie pedicure hybrydowego jest czymś, na co każda kobieta powinna się skusić. Po kilku wizytach w salonie, z łatwością będziesz go w stanie wykonać samodzielnie w domu. Jeśli choć raz przekonasz się, jaką wygodę i komfort gwarantują hybrydy na paznokciach u stóp, to pokochasz to rozwiązanie. Poświęcenie dłuższej chwili na wymalowanie paznokci zapewni spokój na dłuższy czas. W końcu bez obaw będziesz mogła odsłonić stopy, które staną się Twoją wizytówką. Ciesz się kolorem pełnym blasku i wyjątkowym efektem. Wybór stylizacji i kolorów jest naprawdę ogromny. Sprawdź przynajmniej kilka!

0
0