Jak zrobić pedicure hybrydowy krok po kroku?

Pedicure hybrydowy
Pedicure hybrydowy to skuteczny sposób na piękne paznokcie u stóp. Koniec z odpryskującym lakierem i malowaniem paznokci kilka razy w tygodniu. Dokładnie wykonany pedicure przetrwa kilka tygodni i przez cały ten czas paznokcie u stóp będą wyglądać wprost oszałamiająco. Kobiety na całym świecie pokochały hybrydę – dołącz do nich i Ty. Jeśli choć raz ją położysz, to nieprędko z niej zrezygnujesz. Przekonaj się sama. Oczywiście przez wybraniem się do salonu stylizacji paznokcia lub też samodzielnymi próbami wykonania pedicure mnóstwo pytań przychodzi Ci do głowy:

Spis treści: Postaramy Ci się przybliżyć tematykę. Poniżesz znajdziesz wszystko, co chciałabyś wiedzieć o pedicure hybrydowym!

Na czym polega pedicure hybrydowy?

Pedicure hybrydowy jest kojarzony głównie z paznokciami pomalowanymi trwałym i wytrzymałym lakierem. Zabieg jednak polega również na kilku innych czynnościach. Przede wszystkim na wstępie odsuwa się lub usuwa skórki i martwy naskórek, a następnie piłuje się paznokcie do pożądanego kształtu. Po odtłuszczeniu płytki maluje się ją po kolei pokładem, lakierem i topem. Każdą warstwę utwardza się specjalną lampą. Co ważne, lakier hybrydowy nie traci blasku i nie odpryskuje. Przez 3-4 tygodnie paznokcie u stóp wyglądają pięknie. Po pojawieniu się nieestetycznych odrostów hybrydę się po prostu usuwa. Sam pedicure hybrydowy można wykonać w domu – oczywiście niezbędne będą tu umiejętności manualne oraz odpowiednie akcesoria, jednak dojście do wprawy jest możliwe stosunkowo szybko.

Akcesoria do wykonania pedicure hybrydowego:

 • lampa UV
 • pilnik o gradacji 180
 • bok polerski
 • frezarka lub tarka do pięt
 • patyczki, kopytko lub cążki do skórek
 • separator do pedicure
 • waciki bezpyłowe
 • cleaner
 • baza UV
 • lakier hybrydowy
 • top coat

Pedicure hybrydowy – jak go wykonać krok po kroku?

Wykonując pedicure hybrydowy, należy zachować dokładność i delikatność – nie dopuszczajmy do mikrourazów. Po nabyciu odpowiednich akcesoriów przechodzimy do konkretów. Oczywiście dla większości z nas kluczowy będzie wybór koloru lakieru. Można tu zwrócić uwagę na aktualne trendy, ale też na to, co nam się podoba. Pedicure hybrydowy krok po kroku:
 • Przygotowanie stóp
Pedicure hybrydowy warto rozpocząć od usunięcia lakieru z paznokci. Po tym dobrze wymoczyć stopy przez 10-15 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnej, zmiękczającej soli. Po dokładnym osuszeniu stóp zajmijmy się piętami i usunięciem zrogowaciałego naskórka przy użyciu frezarki. Następnie odsuwa się skórki za pomocą drewnianego patyczka, kopytka. Skórki niemożliwe do odsunięcia, usuń ostrożnie cążkami.
 • Piłowanie paznokci
W zależności od stanu płytek i naszych preferencji, paznokcie się skraca i nadaje się im odpowiedni kształt. Pamiętajmy, by nie obcinać paznokci u stóp zbyt krótko – może to spowodować ich wrastanie i ból.
 • Matowienie paznokci
Po nadaniu płytce odpowiedniego kształtu należy ją zmatowić. Do tego celu używa się bloku polerskiego.
 • Odtłuszczanie płytki
Ostatni etap przygotowawczy to odtłuszczenie płytki za pomocą wacika nasączonego cleanerem. Dzięki temu lakier nie będzie odchodził.
 • Nałożenie bazy i jej utwardzanie
Po takim przygotowaniu płytki paznokci u stóp nakłada się bazę pod lakier. Po nałożeniu należy ją utwardzić przy użyciu lampy UV lub LED. Czas utwardzania jest uzależniony od rodzaju lampy i jej mocy.
 • Nakładanie lakieru
Po utwardzeniu bazy możemy pomalować paznokcie lakierem hybrydowym na dowolny kolor. Oczywiście lakier również utwardzamy lampą. Zawsze warto nałożyć dwie warstwy lakieru – wówczas kolor będzie głębszy. Każdą warstwę należy utwardzić.
 • Nałożenie top coat
Na pomalowane lakierem paznokcie nakładamy top coat, który zapewni paznokciom połysk. Warstwę tę również utwardza się w lampie.
 • Czynności końcowe
Na koniec, kiedy już paznokcie u stóp wyglądają dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałyśmy, to przemywamy je cleanerem. Na skórki warto założyć oliwkę. Kropką nad i będzie wtarcie w stopy kremu. W ten oto prosty sposób mamy skończony pedicure hybrydowy, który jest trwały i odporny na czynniki zewnętrzne, a na dodatek zachwyca każdą kobietę. Z takimi argumentami nie sposób dyskutować.

Usuwanie hybryd z paznokci u stóp

Lakier hybrydowy na paznokciach u stóp utrzymuje się około 3 tygodni. Kiedy na płytce z nałożoną hybrydą zaczynają się pojawiać odrosty, które stają się coraz bardziej widoczne, to sygnał, że warto usunąć lakier. Poza tym usuwanie hybryd po trzech tygodniach pozwoli odpocząć paznokciom i sprawi, że się one nie przesuszą. Lakieru możemy pozbyć się w domu lub wybrać się w tym celu do salonu. Najważniejsza zasada mówi o tym, by pod żadnym pozorem nie zrywać lakieru z płytek, gdyż wówczas może dojść do uszkodzeń i osłabienia paznokci, które ciężko będzie doprowadzić później do ładu. Hybrydę usuwa się specjalnym płynem, którego bazę stanowi aceton. Na staranne usunięcie hybryd warto zarezerwować czas. Po wymoczeniu paznokci u stóp w płynie dopiero po 15 minutach można usuwać lakier. Paznokcie owija się wacikiem z acetonem, a następnie uszczelnia się to folią. W zależności od tego, czy samodzielnie zdejmujemy lakier, czy może u pedicurzystki, można użyć specjalnej frezarki. Usuwanie lakieru wymaga wprawy, dlatego też warto choć raz wybrać się w tym celu do profesjonalistki.

Czy warto zrobić pedicure hybrydowy?

Pedicure hybrydowy to nie tylko idealne rozwiązanie na lato. Oczywiście, kiedy robi się cieplej, to odsłaniamy stopy i zadbane paznokcie prezentują się obłędnie, ale również w chłodniejszych miesiącach warto poprawić sobie nastrój. Wbrew pozorom hybryda jest wykonywana nie tylko przez kobiety, które są wiecznie w biegu. Każda z nas doceni ją już po pierwszym zastosowaniu. Pomyśl tylko, ile zajmuje Ci malowanie paznokci u stóp i jak często musisz tę czynność wcielać w życie. Pedicure hybrydowy utrzymuje się nawet miesiąc i co ważne, efekt końcowy możesz całkowicie dopasować do swoich preferencji. Producenci oferują szeroki wybór kolorów i zdobień – w kwestii tej nie ma żadnych ograniczeń!

Zalety pedicure hybrydowego:

 • trwałość
 • wytrzymałość na czynniki zewnętrzne
 • odporność na ścieranie
 • zabezpieczenie przed uszkodzeniami
 • możliwość uzyskania dowolnego efektu
 • piękne i zadbane paznokcie u stóp przez 3 tygodnie

Hybrydowe paznokcie u stóp – jedno malowanie i spokój na długi czas!

Wykonanie pedicure hybrydowego jest czymś, na co każda kobieta powinna się skusić. Po kilku wizytach w salonie, z łatwością będziesz go w stanie wykonać samodzielnie w domu. Jeśli choć raz przekonasz się, jaką wygodę i komfort gwarantują hybrydy na paznokciach u stóp, to pokochasz to rozwiązanie. Poświęcenie dłuższej chwili na wymalowanie paznokci zapewni spokój na dłuższy czas. W końcu bez obaw będziesz mogła odsłonić stopy, które staną się Twoją wizytówką. Ciesz się kolorem pełnym blasku i wyjątkowym efektem. Wybór stylizacji i kolorów jest naprawdę ogromny. Sprawdź przynajmniej kilka!