Paznockie

Manicure hybrydowy krok po kroku

Hybrydy stały się prawdziwym hitem, odkąd tylko się pojawiły. Kobiety pokochały ten manicure za naturalny efekt, który utrzymuje się aż do 3 tygodni! Ogromne wybór w zakresie kolorów i zdobień sprawia, że możemy wybrać dokładnie taką stylizację, na jaką mamy akurat ochotę.

Manicure hybrydowy – piękne paznokcie i spokój z malowaniem nawet na 3 tygodnie

Manicure hybrydowy nie niszczy i nie ingeruje w płytkę paznokci w takim stopniu, jak inne metody. Dzięki trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne lakiery hybrydowe zaczęły wypierać klasyczne lakiery. Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy? Co jest potrzebne, żeby zrobić hybrydy? Poniżej znajdziesz niezbędne wskazówki, jak poprawnie, krok po kroku wykonać manicure hybrydowy oraz jak zdjąć hybrydy.

Hybrydy szturmem zdobyły rynek. Każda kobieta, której się nie chce lub po prostu nie ma czasu na codzienne korygowanie paznokci i poprawianie lakieru, z pewnością zachwyci się tym manicure. Już po kilku wizytach w salonie dostrzega się jednak, że taką stylizację możemy wykonać w domu. Oczywiście wymaga to wprawy, jednak ta z każdą kolejną próbą będzie coraz większa. Samodzielne zrobienie hybryd wcale nie jest trudne.

Co jest potrzebne do samodzielnego zrobienia hybryd?

Jeśli pierwszy raz wykonujemy paznokcie hybrydowe samodzielnie, to musimy się zaopatrzyć w kilka niezbędników. Możesz kupować każdy produkt osobno lub też po prostu zainwestować w zestaw startowy. Poniższa lista jest kompletna – tak przygotowana, możesz zabrać się do dzieła!

Lakier hybrydowy

Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, jeśli chodzi o manicure, to oczywiście lakier! Nie oszukujmy się, widząc tyle różnych kolorów, pragniemy od razu kupić przynajmniej kilka. Kolejne kolekcje cenionych producentów, różne odcienie dobrze znanych kolorów czy lakiery dające ciekawy efekt – najchętniej zakupiłybyśmy wszystkie. Każda okazja jest dobra, by uzupełnić swoją kolekcję. Kupując kolejny kolor, pamiętaj, by inwestować w znane i cenione marki, których kosmetyki opierają się na pewnym składzie. Dzięki temu zyskamy pewność, że produkt jest bezpieczny dla płytki paznokcia, a efekt będzie się utrzymywał przez trzy tygodnie – w zależności od odrostu oczywiście.

Baza hybrydowa

Baza hybrydowa to niezbędny produkt do wykonania paznokci tą techniką. Nakłada się ją na płytkę przed lakierem. Istotne jest to, by nałożyć ją w odpowiedni sposób, gdyż to właśnie od bazy zależy trwałość lakieru. Jeśli zabraknie dokładności, to lakier może odpryskiwać lub nawet odpaść. Produkt zabezpiecza również płytkę przed żółknięciem i przed działaniem ostrych składników z lakieru. Obecnie możemy natknąć się na różne bazy, a cześć z nich spełnia nawet kilka funkcji. Tzw. bazy 3 w 1 do manicure hybrydowego to podkład pod lakier, kolor i top. Tym samym nie musimy nakładać trzech osobnych produktów i możemy zaoszczędzić sporo czasu.

Top hybrydowy

Top hybrydowy jest niezbędny do wykonania manicure hybrydowego. Jest to ostatnia warstwa, którą kładziemy na lakier. Utrwala on manicure i sprawia, że możemy się cieszyć pięknymi paznokciami przez dłuższy czas. Na rynku dostępne są zarówno topy z warstwą dyspersyjną, którą należy przemyć po utwardzeniu cleanerem, jak i topy bez warstwy dyspersyjnej, które nie wymagają stosowania cleanera. Tego typu wytyczne są szczególnie istotne, kiedy pragniemy uzyskać na hybrydzie określony rodzaj stylizacji – np. wzory czy pyłek.

Akcesoria do paznokci hybrydowych

By dobrze wykonać manicure hybrydowy, potrzebujemy całej masy akcesoriów i płynów. Poniższa lista zawiera niezbędniki:

 • Lampa UV/LED
 • Pilnik 100/180 papierowy, syntetyczny lub szklany
 • Blok polerski
 • Patyczki drewniane do odsuwania skórek
 • Waciki bezpyłowe
 • Cleaner
 • Baza pod lakier hybrydowy
 • Lakier hybrydowy
 • Top
 • Oliwka do skórek
 • Primer

Jednym z najważniejszych elementów, w które należy zainwestować, chcąc wykonywać samodzielnie manicure hybrydowy, jest oczywiście lampa. Dzisiaj mamy tu szereg różnych opcji do wyboru – zarówno pod względem technologii, jak i wielkości. Przeanalizujmy, co w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej. Zwróćmy również szczególną uwagę na czas utwardzania poszczególnych warstw. Na lampie nie warto oszczędzać. Zawsze wybierajmy cenione produkty, które zapewnią bezpieczeństwo!

Akcesoria, takie jak pilnik do paznokci, blok polerski, patyczki drewniane, itd. pozwolą odpowiednio przygotować płytkę i nadać jej pożądany kształt. Jeśli nie masz pewnej ręki, to staraj się skórki odsuwać patyczkami drewnianymi, które są bezpieczniejsze dla płytki. Stosując je, unikniesz ryzyka zranienia.

Jeśli chodzi o płyny, to koniecznie należy się wyposażyć w aceton i cleaner. Aceton pozwoli usunąć lakier hybrydowy, zaś cleaner służy do odtłuszczenia płytki jeszcze zanim nałożymy lakier oraz na samym końcu, kiedy paznokcie są pokryte lakierem.

Zestaw do manicure hybrydowego

Jeśli dopiero do rozpoczynasz swoją przygodę z manicure, to wygodniej będzie Ci zakupić cały zestaw do hybryd. Znajdziemy w nim wszystko, co niezbędne do wykonania manicure, w tym również kilka lakierów.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

Od czego zacząć? Poniżej znajdziesz niemalże gotową instrukcję – po zapoznaniu się z poszczególnymi krokami, manicure hybrydowy zrobisz bez żadnych problemów.

 1. Przygotuj paznokcie do manicure
 • delikatnie, ale dokładnie odsuń skórki drewnianym patyczkiem (jeśli używasz metalowego kopytka, to zachować maksymalną ostrożność)
 1. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt
 • piłuj paznokcie do pożądanego kształtu pilnikiem o gradacji 180
 1. Zmatuj płytkę paznokcia
 • użyj bloku polerskiego i delikatnie zmatuj płytkę – zachować ostrożność, by nie osłabić płytki
 1. Zastosuj cleaner
 • przetrzyj płytki wacikiem nasączonym cleanerem – dzięki temu pozbędziesz się pyłu
 1. Nałóż bazę hybrydową
 • nałóż cienką warstwę bazy hybrydowej, a następnie utwardź ją w lampie – zwróć uwagę na czas utwardzania i rodzaj lampy
 1. Pomaluj paznokcie wybranym lakierem
 • nanieś cienką warstwę lakieru hybrydowego w wybranym kolorze, a następnie utwardź ją lampą – zwróć uwagę na czas utwardzania
 • nanieś drugą warstwę lakieru hybrydowego, która nada kolorowi większej głębi, a następnie utwardź paznokcie w lampie – zwróć uwagę na czas utwardzania
 • ciemniejsze kolory mogą potrzebować dłuższego czasu utwardzania
 1. Nałóż top hybrydowy
 • nanieś cienką warstwę topu hybrydowego, który utrwali kolor i nada połysk, a następnie utwardź go w lampie
 1. Zastosuj cleaner
 • po utwardzeniu ostatniej warstwy odczekaj chwilkę i przemyj paznokcie cleanerem

Pamiętaj, by zawsze sprawdzać, ile powinno się utwardzać lakier w danej lampie. Czas może być również uzależniony od zastosowanych produktów.

Jak zdjąć lakier hybrydowy w domu?

Kiedy odrosty na paznokciach zaczynają już stawać się widoczne i mija około trzech tygodni od wykonania manicure, to oznacza, że najwyższa pora pomyśleć o pozbyciu się lakieru. Jak pozbyć się hybryd?

– na początku musisz zmatowić blokiem polerskim lub pilnikiem o odpowiedniej gradacji powierzchnię lakieru (dzięki temu aceton lepiej się wchłonie)

– zastosuj aceton – owiń paznokcie specjalnymi foliami z wacikiem do ściągania lakieru lub po prostu namocz paznokcie wacikiem z aceton i folią aluminiową

– po upływie około 10-15 minut lakier zostanie rozmiękczony – jego resztek możesz się pozbyć przy pomocy patyczka; pozostałości usuwa się też polerką

Po pozbyciu się lakieru hybrydowego zapewnij swoim dłoniom i paznokciom odżywienie. Jeśli zamierzasz zrobić sobie przerwę od hybryd, to zastosuj odżywkę do paznokci, oliwkę do skórek i krem do rąk.

Podsumowanie

Jak widzisz, wykonanie manicure hybrydowego w domu jest naprawdę proste! Wystarczy na początku poobserwować przy pracy profesjonalistkę, a następnie zakupić zestaw startowy do hybryd i starannie, krok po kroku wykonać poszczególne czynności. Z czasem, gdy dojdziemy do wprawy, uzyskany efekt będzie zachwycał i jednocześnie będziemy mogły zaszaleć z nieco bardziej skomplikowanymi stylizacjami.

0
0