Paznockie

Jak prawidłowo zakładać tipsy?

Tipsy – wybierz takie, które Ci najbardziej pasują!

Każda kobieta pamięta czasy, kiedy w manicure prawdziwą furorę robiły tipsy. Przedłużanie paznokci za pomocą tej metody było stosunkowo proste i nawet osoba niemająca wprawy mogła bezproblemowo zafundować sobie wymarzone płytki. Mimo tego, że branża poszła do przodu i na rynku pojawiło się mnóstwo innych, nowocześniejszych metod stylizacji paznokci, to wiele kobiet dalej pozostaje wierna tipsom. Dzisiejsze nakładki znacznie różnią się od tych sprzed lat i dlatego też powracają do łask. Aby cieszyć się odpowiednim efektem, należy pamiętać o kilku zasadach, które przedstawimy Ci w tym artykule. Odpowiemy też na pytania: Zaczynamy!

Czym są tipsy?

Tipsy były swego czasu najpopularniejszą metodą stylizacji paznokci, która umożliwiała uzyskanie na płytce dowolnego kształtu i długości. Z czasem kobiety zaczęły chętniej wybierać inne, nowe rozwiązania, niemniej w dalszym ciągu nie brakuje wielbicielek tipsów. Nakładki ze sztucznego tworzywa imitującego ładne paznokcie przykleja się do naturalnych płytek. Do tego celu używa się specjalnego kleju. Następnie tipsy dostosuje się do własnych preferencji. Wystarczy użyć pilnika, wybrać barwę lakieru i możemy zaszaleć.

O ile niegdyś większość nakładek wyglądała niemalże tak samo i trzeba się było napracować, by je dostosować do swoich płytek, o tyle dzisiaj wybór jest ogromny. Firmy oferują wiele kształtów, długości, a nawet kolorów i zdobień. Nie można już narzekać na efekt końcowy i na to, że tipsy są „płaskie”, a tym samym nienaturalne. Dzisiaj świadomość dotycząca perfekcyjnej linii C wzrasta, dlatego też popularnością cieszą się tzw. tipsy tunelowe, z których będą zadowolone nawet najbardziej wymagające panie.

Co znajduje się w opakowaniu tipsów?

Dzisiaj możesz zakupić dowolny kolor tipsów. Najpopularniejsze są te, które wyglądają naturalnie: przeźroczyste, mleczne, białe i delikatnie różowe. Panie lubiące odrobinę zaszaleć mogą wybierać spośród kolorowych czy też bogato zdobionych nakładek.

Opakowanie tipsów zawiera komplety nakładek – na ogół są one pakowane w 100, 120, czy nawet 500 szt. W pudełku możemy znaleźć kilka rozmiarów tipsów, dzięki czemu dopasujesz je do każdego rodzaju i wielkości paznokci. Do zestawów dołączony jest specjalny klej umożliwiający założenie tipsy na płytkę. Pamiętaj, by przed zakupem zorientować się, co zawiera opakowanie – najlepiej, byś nie musiała osobno dokupywać preparatów do naklejania.

Jak zakładać tipsy?

Tipsy zakłada się szybko i łatwo, ale musisz zachować precyzję i dokładność. Jak w przypadku każdej stylizacji, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Dzięki temu będą się one prezentować się olśniewająco.

Tipsy przymocowuje się do płytki za pomocą specjalnego kleju. Następnie możesz zastosować akryl lub żel.

  • Metoda akrylowa

Na przyklejone tipsy nakłada się wymieszany akryl. Warstwa ta szybko twardnieje. Jest ona odporna na uszkodzenia – możesz ją dowolnie stylizować. Wadą metody akrylowej jest to, że nakładki mogą po jakimś czasie żółknąć.

  • Metoda żelowa

Na tipsy nakłada się żel. Warstwę tę utwardza się w lampie UV lub LED.

Nakładanie tipsów krok po kroku

1) Przygotuj dokładnie naturalną płytkę paznokcia:

– usuń skórki

– za pomocą pilnika lub bloku polerskiego (najlepiej o gradacji 240) należy zmatowić płytkę – zachowaj ostrożność, by nie zniszczyć płytki!

– usuń pył

– odtłuść płytkę cleanerem

2) Dobierz odpowiednie tipsy

– dopasuj rozmiar do szerokości i wielkości naturalnej płytki – nakładka powinna sięgać od brzegu paznokcia do brzegu.

3) Przyklej tipsy do naturalnych płytek paznokci

– do przyklejenia zastosuj specjalny i bezpieczny klej do tipsów

– odrobinę kleju nałóż do tzw. kieszonki tipsa

– przyłóż równo tipsa do naturalnej płytki

– ostrożnie dociśnij tipsa do naturalnego paznokcia – zwróć uwagę, by pomiędzy tipsem a płytką nie powstawały pęcherzyki powietrza (jest to istotne, bo ma wpływ na trwałość stylizacji)

– przytrzymuj tips około 10-15 sekund (nie poruszaj nim)

4) Stylizacja tipsów

– skróć przyklejone tipsy do pożądanej długości – możesz użyć do tego specjalnej obcinarki – trzymaj pod kątem prostym paznokieć i sprawnym ruchem skróć go (jeśli oczywiście nałożyłaś na płytkę bardzo długie tipsy)

– nadaj tipsom pożądany kształt

– możesz na wierzch zastosować żel lub akryl

– pomaluj tipsy dowolnym lakierem lub zdecyduj się na dowolne zdobienia

Jaki efekt możemy uzyskać za pomocą tipsów?

Każda z nas wie, że za pomocą tipsów możemy uzyskać dowolną długość paznokci. Jeśli je idealnie założysz, to masz możliwość dowolnej, dalszej stylizacji. Użyj akrylu, żelu, acrygelu i pomaluj je dowolnym lakierem. Wszystkie kroki wykonuj dokładnie – dzięki temu tipsy będą wytrzymałe i nawet po 2 tygodniach będą się idealnie prezentować.

Jak dobrać właściwe tipsy?

Jeśli za pomocą tipsów chcesz osiągnąć idealny efekty końcowy, to uwzględnij:

  • wielkość, kolor i kształt naturalnych paznokci – jeśli tipsy będą imitowały naturalne paznokcie, to efekt na pewno Cię zachwyci;
  • długość nakładek możemy wybrać dowolnie według swoich preferencji – regulujesz je za pomocą pilnika;
  • dobrze dobrane tipsy imitują naturalne paznokcie, ale oczywiście nadają płytce pożądaną długość i formę.

Na jak długo starczają tipsy?

Tipsy na ogół dobrze wyglądają przez około 2 do 4 tygodni. Jest to uzależnione od kondycji i tempa wzrostu naturalnego paznokcia. Jeśli nie chcesz zbyt szybko zdejmować tipsów, to zastosuj preparat do uzupełniania tipsów. Możesz to zrobić samodzielnie lub w salonie kosmetycznym.

Jak zdejmować tipsy?

Zdejmowanie tipsów jest czynnością, którą wykonujemy delikatnie. Możemy usunąć je samodzielnie, jednak nie jest to łatwe – musisz zachować szczególną ostrożność, by nie uszkodzić naturalnej płytki. Tipsy żelowe są trudniejsze do usunięcia niż akrylowe. Aby zdjąć zarówno jedne, jak i drugie, musisz użyć frezarki lub removerów na bazie acetonu. Pamiętaj – niczego nie przyspieszaj. Po zdjęciu tipsów zastosuj odżywkę do paznokci i oliwkę. Nie naklejaj kolejnych tipsów zbyt szybko – daj odpocząć naturalnej płytce!

Czy tipsy niszczą paznokcie?

Mówi się, że wszystkie metody stylizacji paznokci niszczą naturalną płytkę. Pamiętajmy, że należy sięgać po nie z głową! Założenie tipsów wiąże się co prawda ze spiłowaniem cienkiej warstwy paznokcia i może pogarszać ich kondycję, jednak naturalna płytka szybko się regeneruje. Kluczowe jest też delikatne zdejmowanie nakładek oraz odczekanie przed założeniem kolejnych. Daj czas, by naturalna płyta mogła normalnie oddychać oraz stosuj odżywki i oliwki!

Podsumowanie

Tipsy to metoda znana od lat. Dzisiejsze nakładki charakteryzują się odpowiednią jakością i są świetną alternatywą wobec innych metod stylizacji. Nakładanie tipsów zajmuje mniej czasu niż np. żelu, ale również wymaga dokładności. Jeśli zastanawiasz się, jak szybko i łatwo przedłużyć paznokcie, to tipsy są dla Ciebie! Pamiętaj jednak, by kupować produkty do manicure sprawdzonych marek, gdyż zapewniają bezpieczeństwo i nie uszkadzają naturalnych płytek!

0
0