Zobacz więcej

Bestsellery

  Darmowa wysyłka

  Na terenie Polski przy zakupach za minimum 199zł

  TRENDY W STYLIZACJI PAZNOKCI - ODWOTNY FRENCH

   
  Trendy w stylizacji paznokci - Odwotny French

   

  W zeszłym roku pojawił się nowy trend – odwrócony french. Pojawił się bardziej jako ciekawostka, ale szybko zdobył sobie uznanie i zachwyt na wielu pokazach. W tym roku, na jesień czeka nas kolejna fala stylizacji, w których odwrócony frencz będzie cały czas przeżywał swój rozkwit.

  Dlaczego odwrócony french?

  Większość roku 2013 jest przepełniona motywami skupiającymi uwagę na początek płytki paznokcia a główny akcent położony jest na linii między płytką paznokcia a skórą. Taka stylistyka daje bardzo awangardowe, rzucające się w oczy manicure. Po pierwszych pokazach mody możemy już śmiało powiedzieć, że nie inaczej będzie w sezonie jesiennym. Aby jak najbardziej podkreślić linie płytki paznokcia stosuje się coraz bardziej wymyślne zabiegi – obramowania, mocne kolory przy samej płytce, duże ćwieki przyklejane do płytki. Jednym z rozwiązań wpisujących się do tej stylistyki a jednocześnie nieograniczającym nas do konkretnego efektu końcowego jest właśnie odwrócony french.

  Czym jest odwrócony french

  French wywodzi się z klasycznego, francuskiego manicure o bardzo stonowanej, łagodnej stylistyce. Jednak współczesny french jest daleki od francuskiego pierwowzoru, nieraz zadziwiając ostrymi łączeniami czy jaskrawymi barwami. Odwrócony french jest rozwinięciem współczesnej stylistyki, szokując silnymi barwami jak i silnym kontrastem. Głównym elementem, który stara się podkreślić odwrócony french to linia łącząca skórę z płytką paznokcia, dzięki temu cały paznokieć staje się wyraźniejszy i ostrzejszy. W odróżnieniu od zwykłego fenchu, linia kontrastowego lakieru nie jest na czubku paznokcia, ale tuż przy skórze, natomiast reszta paznokcia jest wypełniana albo delikatnym przejściem albo jednolitą barwą, zazwyczaj matową.

  Jak najlepiej go wykorzystać

  Z pewnością najpopularniejszym trendem sezonu będzie wykorzystanie odwróconego frenchu przy matowych lakierach. Przy czym będą królować kolor lawendowy, burgundowi i odcienie srebra i szarości. Do właściwego frenchu wykorzystujemy tutaj jak najbardziej kontrastowy kolor w stosunku do wybranego. Jednak pamiętajmy, że kolor cielisty tutaj całkowicie odpada – nasz french ma stanowić wyraźną linię przy płytce paznokcia a nie zlewać się ze skórą. Jednak sam lakier cielisty jest również dobrym pomysłem dla samej płytki. Zwykłe pomalowanie paznokci cielistym kolorem daje efekt „ręki lalki”, bardzo awangardowy jednak w wielu wypadkach mało zauważalny wygląd. Jednak stosując odwrotny french i oddzielając właściwą płytkę o skóry ciemną, grubą linią, możemy uzyskać bardzo charakterystyczny, ostry wygląd, który będzie pasował zarówno na szałową noc jak i zwyczajny dzień w biurze.

  stat4u